Pro klidný spánek pomůže oblíbené ovoce. Prášky na spaní nebudete potřebovat

Klidný spánek, po kterém se probudíme příjemně svěží a plní energie, není bohužel samozřejmostí pro všechny. Není však třeba hned sahat po chemických podpůrných prostředcích, které nám pomohou si kvalitní spánek dopřát. Existuje i mnohem šetrnější a zároveň účinný způsob, který nám dala sama příroda. A co víc? Je snadno dostupný nám všem.

Citron nejen do čaje

Vedle přemíry stresu i otravných myšlenek nám v poklidném spaní mohou bránit i zdravotní problémy. Všichni víme, jak nás dokáže potrápit ucpaný nos, ať už je to vinou nachlazení nebo pylové alergie. S těmito obtížemi nám pomůže zatočit obyčejný citron. Když si na noční stolek k posteli dáte misku s pokrájenými čtvrtkami citronu, uvidíte, co takový jednoduchý domácí trik dokáže za zázraky.

Vůně pro uklidnění

Vdechování citronové vůně během noci vám pomůže uvolnit ucpané dýchací cesty. To samé také dopomáhá ke snížení krevního tlaku. Aby toho nebylo málo, aromaterapie citronem vám také uleví od úzkosti a neklidu a pozvedne náladu. Po noci strávené v takto provoněné místnosti se pak vzbudíte svěží. Kvalitní spánek navíc zlepšuje soustředění během dne, což je dalším dobrým důvodem, proč si každý večer nachystat čerstvý citron k posteli.

Foto: Shutterstock

Přírodní repelent i čistič vzduchu

Ložnice prosycená vůní citrusů působí také jako odpuzovač hmyzu, což oceníte zejména uprostřed léta. Nakrájený citron si můžete dát i ven, kde budete chtít v klidu relaxovat bez toho, aby vás obtěžovala hejna otravných komárů. Citron nejen, že příjemně voní, ale funguje také jako čistič vzduchu. Dokáže totiž v ovzduší likvidovat toxiny, viry i bakterie. Stejně jako citrony vám poslouží i jiné druhy citrusů jako jsou pomeranče nebo mandarinky, které mají rovněž příjemnou vůni i srovnatelný efekt.

Foto: Shutterstock, zdroj: 12tomatoes, gardenbetty