Jak podle typu postavy poznat, nakolik je žena plodná

Přemýšleli jste někdy o tom, jak může ovlivnit typ postavy ženy plodnost? Vždy se přece říkalo, že žena s klenutými boky bude dobře rodit. Chlapecká postava dnešních vyhublých modelek moc velký příslib porození zdravého potomka neslibovala a muže navíc nijak neohromovala.

Smyslné rty, krásně klenutá ňadra, vosí pas, klenuté a oblé boky slibující zdravého potomka muže přitahují i dnes. Vyplývá to i z britského výzkumu. U žen typicky ženské postavy je mnohem vyšší pravděpodobnost otěhotnění. Postavení žen typu Marilyn Monroe, Sophie Loren a Claudia Cardinale, které byly ikonami ženské přitažlivosti, dokládají tisíce mužů po celém světě.

Smyslné ženské tvary

Ženy s dobře vyvinutými ňadry, útlými pasy a klenutými boky mají vyšší hladinu hormonů. Ve své studii to potvrzují i polští a britští vědci v čele s Gražynou Jasienskou z Jagellonské univerzity v Krakově. Výsledek studie zveřejnili v odborném časopise Proceedings B britské Královské společnosti. Podle nich tak existuje biologický důvod pro západní pojetí krásy.

Typy ženských postav

Vědci roztřídili 119 žen ve věku od 24 do 37 let do skupin na základě hmotnosti a podílu tuku v těle. Přitom měřili obvody hrudníku, pasu a boků. Vnikly skupiny roztříděné podle dvojic vlastností:

  • široký hrudník a úzký pas
  • široký hrudník a objemný pas
  • plochý hrudník a úzký pas
  • plochý hrudník a objemný pas

Během menstruačního cyklu vědci u žen měřili hladinu hormonu 17 b-estradiolu (E2) a progesteronu. Vysoká hladina obou hormonů dokládá, že žena snadno otěhotní.

  • Ženy s velkými ňadry v poměru k horní polovině těla a úzkým pasem v poměru k bokům měly vyšší hladinu hormonů.
  • Ženy splňující obě podmínky, s postavou X, měly v průměru o 26 % a uprostřed menstruačního cyklu o 37 % více hormonu E2, než ženy v ostatních kategoriích.
  • Ženy s nízkým poměrem pas a boky měly vyšší hladinu progesteronu.

Gražyna Jasienska závěrem dodala pro časopis New Scientist, že pokus máme o 30 % vyšší úrovně hormonů, máme i 3x vyšší pravděpodobnost otěhotnění. Podle ní navíc muži v nezápadních společnostech ženy s vosím pasem neupřednostňují a dávají přednost ženám plnějších postav, které jsou atraktivní kvůli dobrému potravinovému zabezpečení.

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *