Jak přestěhovat piano, abyste jej nepoškodili

Stěhování je složité životní období. I když se na něj připravujete poctivě, může vás stejně něco překvapit. Sbalené krabice, popsané a zařazené. A najednou zjistíte, že jste si neobjednali převoz piana. A máte průšvih.

Stěhováci na to mají speciální techniku

Když si u profesionální firmy objednáte stěhování piana, máte jistotu, že bude v těch nejlepších rukou. Stěhováci totiž disponují nejen týmem, který je zvyklý na přesun těžkých předmětů, ale také speciální technikou. Nejsou to zdaleka jen stěhovací popruhy, které k převozu piana budete potřebovat. Důležitá je totiž dobrá spolupráce mezi jednotlivými členy stěhovacího týmu, a také hydraulická plošina, která těžké břemeno naloží na vůz.

Pojištění mají firmy sjednané vždy

Během profesionální přepravy se s nástrojem nemůže nic stát. Pokud by se ale přesto stalo, že by došlo k poškození přepravované věci, nebo okolních prostor, kudy se bude procházet, má stěhovací firma sjednané pojištění. Vše tak bude hradit někdo jiný. Vy rozhodně ne.

Svépomocí? Velká neznámá

Když se rozhodnete pro stěhování piana svépomocí, může to dopadnout různě. Samozřejmě základem je klaviaturu i celý nástroj dobře obalit. Jednotlivé díly zabalte do látek a upevněte je pevnými páskami, které se nepohnou ani při větším zatížení. Následně si domluvte tým, se kterým důkladně projdete trasu stěhování po bytě až k vozidlu a odstraníte případné překážky. A vrhněte se do práce.

Foto: Shutterstock

Pozor na počasí

Až budete piano stěhovat, bude nutné dohlédnout i na to, aby nebyla vlhkost vzduchu příliš vysoká. Nikdy nástroj nestěhujte v době, kdy venku prší nebo sněží. Zkomplikovali byste si nejen práci, ale mohlo by dojít i k poškození drahého předmětu.

Nosnost nájezdové plošiny

Objednali jste si pro umístění piana na vozík nájezdovou plošinu? Ujistěte se, že jste nepřekročili její nosnost a že nakládání proběhne v pořádku. Bezpečnost je vždy na prvním místě.

Stěhování piana má svá specifika. V tomto případě je nejlepší řešení spolehnout se na stěhovací firmu. Vyvarujete se tak poškození nástroje, nebo fyzické újmy.

Foto: Shutterstock, zdroj: FantasticRemovals