Jarní vlasová očista. Zbavte se mastných a zplihlých vlasů domácím přírodním peelingem

Během zimního období dostávají vlasy hodně zabrat. Suchý vzduch, mráz, nečistoty v ovzduší – to vše se na jejich vzhledu i kvalitě podepisuje. Není tedy divu, když s příchodem jara a odložením čepic máte na své hlavě zplihlé vlasy, které se hodně mastí. Pochopitelně za takové situace ani účes na nich nedrží. Zde pomůže domácí peeling, který vlasy ozdraví. Jak na něho?

Aby vlasy byly opět zářící

O vlasech směle můžeme říct, že jsou ozdobou ženy. Vhodně zvolený střih podtrhne její rysy v obličeji a dodá jí sexy vzhled. Jenže, když vlasy nejsou v dobré kondici, pak je s nimi těžké se domluvit a účes během krátkého času ztratí svůj atraktivní tvar. Na vině může být přítomnost lupů na vlasové pokožce i rychle se masticí vlasy. Je třeba pomoci vlasům i pokožce zbavit se nepříjemných projevů svědění i znečištění prostředí.

Ideální se v tomto případě jeví peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky, přebytečnou mastnotu a usazeniny nečistoty. Jestliže chcete mít krásné a zdravé vlasy a zároveň ušetřit, můžete si vlasový peeling vyrobit i doma z běžně dostupných ingrediencí. Není třeba hned kupovat ty, které jsou dostupné v drogeriích. Díky peelingu bude pokožka na hlavě lépe vyživovaná, což se příznivě projeví také na kvalitě vlasů. Kdo chce zlepšit vzhled svých vlasů, měl by peeling používat alespoň jedenkrát za měsíc.

Domácí peeling s mořskou solí pro mastné vlasy

Pro vyčištění pokožky hlavy lze využít mořskou sůl. Nejlepší je jemně mletá, přičemž se k ní přidá ještě olivový olej a pár kapek esenciálního oleje. Pro mastně vlasy vybírejte pomeranč, tea tree nebo rozmarýn, na suché vlasy volte levanduli, ylang-ylang. Vytvořená směs se aplikuje na pokožku hlavy a vmasíruje se do ní. Nechá se pár minut působit a pak se opláchne příjemně teplou vodou. Peeling odstraní mastnotu a zlepší krevní oběh. Máte-li ale citlivou pokožku a velmi suché vlasy, tento peeling pro ně není vhodný.

Foto: Shutterstock

Domácí peeling s citronem pro suché vlasy

Suché vlasy vyžadují jemnější péči, proto sůl rovnoměrně rozředíte vodou v poměru 1:1 a přidáte do ní polévkovou lžíci citronové šťávy. Nanesete na vlasovou pokožku a opatrně vmasírujete. Po 10 minutách peeling opláchnete teplou vodou bez použití šamponu. Mastnota by měla být pryč a pokožka zářit čistotou.

Domácí peeling na vlasy s rýží

Pro výrobu peelingu na vlasy je možné využít i syrovou rýži. Tu je třeba jemně rozemlít, smíchat s bílým jogurtem, sladkou nebo zakysanou smetanou. Tato směs se pak aplikuje na vlasy a pokožku, vmasíruje a nechá chvíli působit. Oplachuje se vlažnou vodou.

Domácí peeling na seboreu

Seborea netrápí je nejmenší děti, může postihnout i dospělého. Zbavit se jí lze pomocí peelingu z 1 lžičky pomerančového džusu a 1 polévkové lžíce jemně nastrouhaného kyselého jablka. Kaši vmasíruje do pokožky hlavy a necháte 10 minut působit. Pak opláchnete čistou vodou.

Foto: Shutterstock, zdroj: Misskyra