Jednoduchý trik se sirkou. Zapíchněte ji do květináče a sledujte co se bude dít

Zahradnický svět je plný nápadů, které mohou znít občas překvapivě až bizarně, a jedním z nich je tento – použití zápalek pro rostliny! 

V tomto článku se dozvíte, proč tomuto záhadnému triku uvěřit, kdy ho provést a jaké to přináší benefity.

Pomocníci v boji proti škůdcům

Pokud pokojové rostliny nerostou dobře, může to být způsobeno škůdci a muškami, a to i přes včasnou zálivku, hnojení a kvalitní péči.

Někdy je obtížné mušky spatřit a sídlí totiž v půdě špatné kvality, kterou podporuje nadměrné zalévání a hnojení. Myslete tedy na to, jak často se snažíte svým rostlinám dopřát.

Jak se škůdci bojovat?

  • Vezměte 8 – 10 zápalkových tyčinek a zapíchněte je do půdy hlavičkami dolů, mírně od okrajů květináče.
  • Zalévejte rostliny jako obvykle.
  • Zápalky nechte týden v půdě a zkontrolujte, zda jsou jejich hlavičky rozpuštěné. Pokud ano, staré zápalky odstraňte a nahraďte je novými. 
  • Tento postup opakujte 3 až 4 krát, dokud se mušek nezbavíte.
Foto: Shutterstock

Pomáhají při podpoře růstu rostlin

Zápalky obsahují fosfor, síru, malé množství hořčíku a oxid železitý. Pokud kvůli nedostatku času vynecháte pravidelné hnojení, může tento zápalkový trik znamenat rozdíl ve zlepšení stavu vašich rostlin.

Fosfor obsažený v zápalkové tyčince pomáhá při vytváření dobrého kořenového systému. Je také skvělý pro ovoce, zeleninu a bylinky.

Síra a hořčík pomáhají při tvorbě chlorofylu, což znamená, že vaše rostliny budou mít zelenější listy.

Fungují jako hnojivo

Není vždy snadné určit, kolik hnojiva rostlina potřebuje. Můžete hrát na jistotu a do každého květináče napíchat 10 až 15 zápalek.

Když rostliny zaléváte, rozpouští se hlavičky zápalek – postupně se do půdy uvolňuje fosfor, hořčík a síra, které pomáhají rostliny pomalu a postupně vyživovat.

Foto: Redakce Ferty.cz, zdroj: Balconygardenweb