Ženy nad 50 let už by měly volit krátký sestřih. Vrátí jim ztracenou sebedůvěru

Freepik.com

Ženy za prahem “padesátky” mívají pocit, že to nejlepší ze svého života už mají dávno za sebou a nic pěkného je nečeká. Potýkají se s nedostatkem sebevědomí, na kterém ale i v tomto věku mohou zapracovat. Stačí zvolit krátký sestřih, který jim ubere léta a navrátí ztracenou sebedůvěru.

Krátký sestřih vás omladí

Pokud jste až do této chvíle nosily dlouhé vlasy, je na čase to změnit. Krátký sestřih vám ubere léta – na občance sice pořád zůstanou, ale při pohledu do zrcadla už je neuvidíte. A vaše okolí taky ne!

Zejména pak ofina může opticky omladit. Pokud chcete jít s dobou a vypadat šik, nechte si u své kadeřnice ostříhat ofinu ala francouzské třásně – vzdušná ofina rozšiřující se do stran elegantně padající do obličeje. Bude vám slušet!

Klasika, která nestárne: mikádo

Ženy po padesátce trápí nejen nedostatek sebedůvěry a nespokojenost s jejich vzhledem, ale i další nešvar, kterým se příliš nechlubí – vypadávání vlasů. To může být způsobeno hormonálními změnami, které po padesátce dokážou tělem zahýbat.

Při pravidelném zastřihování konečků dojde ke zpevnění vlasů. Vsaďte na nestárnoucí klasiku, kterou je mikádo – střih, který vlasy zakončí ve výšce spodní čelisti. Ženy nad 50 let budou v tomto účesu vypadat mladší.

Foto: Freepik.com

Odvážnější obrácené mikádo: troufnete si?

Obrácené mikádo je odvážnější variantou klasiky a ne každá žena, která již oslavila toto životní jubileum si na tento sestřih troufne. U tohoto střihu je typické, že zadní část účes je viditelně kratší nežli vlasy, které padají před ramena. Krk je odhalen a vlasy u krku jsou opravdu hodně krátké, mají jen několik milimetrů a střih tak připomíná podkovu.

Barva vlasů dokáže hodně

S oklamáním okolí, pokud jde o váš pravý věk, vám může pomoci i barva. Obecně platí, že světla barva omladí, zatímco tmavší odstín může zvýraznit nedokonalosti. I změna barvy vám tak může být ku prospěchu.

Foto: Freepik.com, zdroj: Latest-hairstyles, Womanandhome