Koupelna v plážovém stylu. Nechte se hýčkat na vlnách pohody a moře, každý den

Sotva se vrátíme z letní dovolené, doma nám něco zásadního chybí. Pohoda, slunce, energie, prostě moře. Přeměnit svou koupelnu do plážového stylu přitom vůbec není složité. Jak na to?

Uberte na barevnosti, krok první

Ještě než se do toho dáte, podívejte se okolo sebe. Máte na vaně stát několik přípravků, na poličkách jsou další přípravky z drogerie, a ručníky a předložky hrají všemi barvami? Jako první si určete dvě barvy, ve kterých se vaše koupelna ode dneška bude koupat. Bude to modrá a bílá? Béžová a hnědá? Ivory a tmavě modrá? Kombinace je jen na vás. Cokoliv, co ve vás evokuje moře a příjemnou náladu, si zvolte jako svou vlajkovou loď. Dvě barvy, nic víc.

Kam s drogerkou?

Nejprve budete třídit drogerii a uklízet ji do skříňky. Před každým koupáním je možné si daný produkt vzít, použít jej, osušit ručníkem, a opět jej vložit zpět do skříňky. V koupelně nemusí být barevná přehlídka produktů na jednotlivé části našeho těla. Když vše ukryjete do skříňky, prostor prokoukne. A bude se těšit na další změnu. Nebo drogerii přelijte do jednotných, třeba skleněných nádob, které nebudou rušit atmosféru koupelny.

Plážové stěny

Není nutno pořádat nákladnou rekonstrukci koupelny. Možností, které jsou low cost, je několik. Za pár korun si pořídíte barvu, která bude na kachličkách držet. Tři nátěry, a je hotovo. Mělo by se jednat o fasádní, tedy omyvatelnou barvu. Textura sice zůstane, barva se ale dramaticky změní. Váš sen je na dosah ruky.

Nebo si kachličky přelepte některou fototapetou, které jsou určeny k použití do koupelny. A můžete zde mít písečnou pláž ihned.

A co nábytek?

Máte v koupelně nábytek, který vám již nevyhovuje? I ten můžete snadno obměnit. Pokud se vám nechce investovat do koupě nebo renovace nábytku z obchodu nebo z bazaru, využijte ten stávající. Nový kabátek mu dají samolepicí fólie na nábytek. Vyměnit tak můžete třeba jen dvířka, nebo vůbec nic a poradíte si sami.

Foto: Freepik

Jdeme zdobit

Co by to bylo za plážový styl, kdyby v něm chyběly doplňky. Koupelnovou předložku i ručníky nakupte ve stejném stylu a barvě, ideální je barva písku nebo moře. Do místnosti si pozvěte hvězdice, nebo si vyrobte závěsy na stěny z drobných mušliček. Ty jen stačí provrtat a navléknout na motouz. Namalujte si vlastní plážový obraz pomocí tutoriálu na internetu. Umělcem se dnes může stát skutečně každý!

Už se těšíte na vlastní plážovou koupelnu? Probuďte se do slunečného a příjemného rána každý den.

Foto: Freepik, zdroj: Curatedinterior