Krásné vlasy podle Catherine-Zeta Jones. Smíchejte pivo a med

Češi se bez piva neobjedou. A pokud se zrovna vy řadíte mezi ty, kteří mu zrovna neholdují, možná brzy změníte názor. Ne, nemusíte si jím prolívat hrdlo, stačí, když ho zakomponujete do rutinní péče o své vlasy.

Proč pivo?

Pivo je velmi bohaté na vitamín B a na další minerální látky jako jsou draslík, vápník, železo a zinek. Ty vlasům nesmírně prospívají. Jakým způsobem tedy pivo do vlasů dostat?

Pivo a med

Tak například slavná herečka Catherine-Zeta Jones má svůj vlastní tajný recept, který jí zaručí zdravou, lesklou a bohatou hřívu. Důkladně promíchejte 200 ml piva se 2 lžícemi medu. Naneste na suché vlasy, zabalte vlasy do sáčku a ručníku a nechte přibližně 15 minut působit. Poté umyjte šamponem. Už po prvním použití zpozorujete, že vaše vlasy vypadají lépe.

Pivo a žloutek

S lámavými vlasy si hravě poradí maska z piva a žloutku. Smíchejte 100 ml piva a vaječný žloutek, dobře rozmíchejte metličkou a nechte chvíli odstát. Pak aplikujte po celé délce vlasů, od kořínků ke konečkům. Hlavu zabalte do igelitového sáčku a nechte působit 20 minut. Následně umyjte šamponem a vlažnou vodou. V případě pravidelného užívání by maska měla pomoci i s vlasy vyšisovanými od slunce a vlasy poškozenými například kulmou, žehličkou nebo nevhodnou vlasovou kosmetikou.

Foto: Shutterstock

Tmavé pivo a jogurt

Asi všichni známe Courteney Cox alias Moniku z Přátel. Ta nedá dopustit na tmavé pivo v kombinaci s jogurtem. Poměr budete muset trošku vypilovat, každopádně smíchejte tmavé pivo a bílý jogurt. Směs by měla být tak akorát hustá, aby na vlasech držela a nestékala z nich. Důkladně směsí promasírujte pokožku hlavy, vlasy zabalte a počkejte 15 minut. Pak bez použití šamponu vlasy opláchněte.

Pivo jako třešnička na dortu

Pivem si můžete vlasy dokonce i oplachovat. Zajímá vás, jak to provést, abyste pivem nesmrděla na sto honů? Smíchejte pivo pokojové teploty a vodu v poměru 1:1, postačit by mělo 60 ml a 60 ml. Přidejte ještě 2 lžíce jablečného octa, ten zvládne eliminovat zápach. Až vlasy umyjete šamponem, nanesete kondicionér a opláchnete, dopřejte jim ještě třešničku na dortu. Opláchněte je pivním roztokem, který jste připravila. Nechte chvíli působit. Opakujte dvakrát měsíčně. Vaše vlasy budou lesklejší, zdravější a také objemnější.

Foto: Shutterstock, zdroj: metro, totalbeauty