Přežila jen zázrakem. Má znetvořené skoro celé tělo a přesto ji miluje. Příběh pravé lásky

Příběh ženy jménem Turia Pitt a jejího snoubence je téměř jako z filmového románu. Turiu v roce 2011 potkalo neštěstí při maratonu v Austrálii. Les totiž zasáhl ničivý požár a tato mladá žena utrpěla popáleniny na 65 % těla. Ale ani v těch nejtěžších chvílích ji snoubenec neopustil.

Neštěstí kvůli špatné organizaci

Aby si Turia zachránila život, neměla jinou možnost než proběhnout skrze plameny. Než se k ní dostala pomoc zdravotníků, čekala dlouhé hodiny.

Později bylo zjištěno, že při organizaci závodu došlo k pochybení. Zejména ve věci komunikace mezi jednotlivými stanovišti. Proto daný případ v roce 2014 řešil Nejvyšší soud, přičemž nakonec došlo k mimosoudnímu vyrovnání.

Měsíce v nemocnici a roky rehabilitace

Lékaři tehdy 24leté ženě nedávali příliš naděje na přežití. Při požáru i během léčby následků si doslova prošla utrpením. Naštěstí tu pro ni byl její partner Michael Hoskin, který jí byl psychickou oporou a po celou dobu své milované partnerce pomáhal při rehabilitaci.

Turia byla po požáru měsíc v umělém spánku, poté musela nosit speciální kompresní oděv na celém těle včetně obličeje, který jí měl pomoci při hojení ran. Tento oděv nosila po celý půl rok, kdy pobývala v nemocnici a mohla jej sundat pouze na jednu hodinu denně. Prodělala přes dvě stě zákroků, při nichž jí byly amputovány všechny prsty na pravé ruce a dva prsty na levé. Dva roky po propuštění z nemocnice se věnovala rehabilitaci.

Dvě děti i úspěšná kariéra

Tento romantický příběh má ještě šťastné pokračování. Roku 2017 se páru narodil syn a o čtyři roky později přivítali ještě dalšího. Sám Michael přiznal, že pochyboval o tom, že se jim podaří počít dítě přirozeně. Proto společně s partnerkou původně uvažovali o adopci.

Vedle role matky se Turia věnuje pořádání přednášek, psaní knih a stále aktivně sportuje. Události ze svého života sdílí na svém instagramovém účtu, kde ji sleduje přes devět set tisíc lidí.

Foto: Shutterstock, zdroj: 7news, turiapitt