Maminka holčičky se vzácným mateřským znaménkem se rozhodla ukázat světu její jedinečnou krásu

Milující maminka, jejíž holčička má na tváři vzácné mateřské znaménko, se vydává na cestu, aby pro svou krásnou dceru vytvořila bezpečné místo, ve kterém šikana a odlišnost budou pouze cizí slova.

Jakými prostředky se toho hodlá odvážná maminka hodlá a jak se jí v této neobvyklé výzvě daří?

Unikátní už od narození

V pořadu Good Morning America, se Nicole Lucas Hall podělila o svůj příběh dcery se vzácnou diagnózou. 

Před 13 měsíci se jí narodila holčička Winry. Poté, co porodila a uviděla svou dceru, myslela si, že má dítě na obličeji modřiny. Brzy však zjistila, že se jedná o mateřské znaménko CMN, neboli tzv. kongenitální melanocytový névus. 

Pravděpodobnost narození dítěte se znaménkem takového rozměru je 1 : 500 000, je tedy skutečnou vzácností. Znaménko holčičky pokrývá skoro polovinu jejího obličeje. Její maminka se oprávněně bála budoucích reakcí a rozhodla se vzít situaci do vlastních rukou.

Důležitá výzva

Winry nevypadá jako normální dítě. Její maminka si uvědomila možnou krutost dnešního světa a dala si za úkol vytvořit pro svou dceru bezpečné místo tím, že bude mezi lidmi zvyšovat povědomí o CMN.

“Pro mnoho lidí je to poprvé, co vidí mateřské znaménko, jako má ona,” poznamenala Nicole. “A to je jeden z důvodů, proč se o to ráda podělím.”

Podle lékařů s sebou Winryino vzácné mateřské znaménko nese i zdravotní rizika, protože jí hrozí vznik melanomu. To je sice pravda, ale Nicole se více obává o duševní zdraví své dcery. V dospělosti by totiž mohla trpět šikanou. Tím spíš by se lidé o těchto vzácných mateřských znaménkách neměli přestat vzdělávat. Nicole i její manžel se každý den snaží Winry chránit.

Nečekaná zpětná vazba

Dnes je třináctiměsíční holčička pro své rodiče požehnáním a přináší jim mnoho radosti. “Skoro pořád se směje nebo křičí,” popsala maminka. “Je to prostě to nejšťastnější dítě, jaké jsem kdy viděla.”

Dále holčička svým příběhem inspiruje svět, protože její maminka sdílí její příběh na sociální síti TikTok, kde se rodině dostává ohromná porce lásky a podpory.

Winryini rodiče odvádějí úžasnou práci, když svou dceru milují a chrání. Jistě se jim povedlo mnoho lidí inspirovat a jejich holčičku čeká zářivá budoucnost plná úspěchů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mymodernmet, Instagram Nicole Lucas Hall