Mysleli si, že v den svatby zešílela. Ale lékař odhalil děsivou příčinu v její hlavě

Svatební den je pro nevěsty velmi náročný. Jsou nervózní, jak bude celý den probíhat. Mají strach, že se něco pokazí. Přejí si, aby to byl jejich nejhezčí den života. Není se proto čemu divit, že se jejich chování občas vymyká běžným standardům. Panika budoucí novomanželky Kelly byla ale tak silná, že nad ní zůstával zdravý rozum stát. Všichni si mysleli, že jí přeskočilo, ale pravda se ukázala býti mnohem podivnější.

Ve svatební den v nemocnici

Kelly ve svůj svatební den začala trpět halucinacemi a silnou úzkostí, proto ji její matka odvedla do nemocnice k doktoru Edwardu Panackovi. Bála se totiž, že její dcera ztratila rozum a chtěla, aby podstoupila okamžité psychiatrické vyšetření. Doktor ženu vyšetřil, ale nezdálo se mu, že by měla nějaký duševní problém. Začal ji proto podrobněji vyšetřovat zadní část hlavy, než prohlásil, že se jeho podezření potvrdilo. Všichni k němu netrpělivě zvedli oči a čekali, co přijde.

Centimetrový parazit v hlavě

Ukázalo se, že se nevěsta nezbláznila, ale že se jí v hlavě usadila centimetrová larva parazita, která jí způsobovala všechny ty zvláštní symptomy. Kelly zřejmě infikoval komár, když byla v Kostarice na rozlučce se svobodou a jelikož do této doby neměla žádné příznaky, tak si nevšimla, že by měla ráně věnovat jakoukoliv pozornost.

Freepik
Foto: Freepik

Není to ale poprvé, co infekce komárem způsobila něco takto děsivého

27letá Rochelle Harris se vrátila z dovolené z Peru do rodné Anglie, když začala slyšet divné škrábající zvuky ve svém uchu. Nejdříve si doktoři mysleli, že má nějakou běžnou ušní infekci, ale když se její symptomy stále nezlepšovaly, další vyšetření ukázalo šokující pravdu. Když ji doktor sdělil, že má v uších larvy, propukla v usedavý pláč. „Byla jsem velmi vystrašená, bála jsem se, že se mi dostaly i do mozku“. Podrobnější vyšetření naštěstí neukázalo žádné jiné škody. Zjistilo se ale, že larvy stihly již naklást vajíčka. Naštěstí lékaři Rochelle nasadili vhodnou léčbu a dneska už je naprosto v pořádku.

Foto: Shutterstock, zdroj: Little things