Šla na obyčejnou preventivní prohlídku. Ultrazvuk šokoval nejen rodinu, ale i lékaře

Šance, že se něco takového stane je 1 ku 10 milionům. Ashley Ness měla 8letou dceru a velmi toužila po dalším dítěti se svým novým partnerem, který sám již měl 3 děti. Vypadalo to, že jim společné dítě ale nebude dopřáno. Ashley čtyřikrát potratila, a protože to již nechtěla znovu zažít, vydala se ke své gynekoložce, aby ji předepsala antikoncepci. Prvotní šok ale přišel, když ji doktorka při vyšetření sdělila, že je těhotná.

Doktorka si nejdříve nevěděla rady

Radost střídala obavy a když se žena za pár týdnů vydala na další prohlídku, nemohla uvěřit tomu, co se dozvěděla. Při prohlídce gynekoložka zvážněla a bylo vidět, že jí něco není úplně jasné. „Čekám dvojčata?“, zeptala se doktorky Ashley. Tato skutečnost by ji nepřekvapila, protože se u ní v rodině dvojčata vyskytují velmi často. Její matka je z dvojčat, děda měl dvojče, teta porodila dvojčata, její tchýně je z dvojčat a sestra jejího partnera měla také dvojčata.

Gynekoložka ji ale odpověděla, že neví, jestli to jsou dvojčata a odešla z místnosti s tím, že si musí něco ověřit. Ashley se v tu chvíli začaly hlavou honit různé myšlenky: „Co se děje? Co viděla?“. Když se lékařka vrátila zpátky, sdělila 35leté ženě, že to nejsou dvojčata, ale čeká čtyřčata.

Tím ale všechny zázraky neskončily. Další vyšetření ukázalo, že čeká dvě sady identických dvojčat. Jeden pár byli chlapci a druhý pár dívky. Když se to Ashley a její partner dozvěděli, byli v šoku a napadali je věci jako: „To je šílené, vždyť si je spletu a nepoznám, kdo je kdo.“

Nikdy dříve to nezažil

Doktor Ahmet Baschat, který Ashley ošetřoval, sdělil, že tento jev nastává, když jsou dvě vajíčka oplodněna současně a pak se každé oplodněné vajíčko znovu rozdělí. Za svou 30letou kariéru ale něco takového ještě nezažil.

Děti se nakonec rozhodly na svět přijít dříve, a to již ve 28. týdnu těhotenství, tedy celých 12 týdnů před předpokládaným termínem porodu. Jejich jména jsou v souladu s rodinnou tradicí, kdy křestní jméno začíná písmenem „CH“. Dívky se proto jmenují Chesley a Chatham. Chlapci Chance a Cheston.

Novopečená maminka říká: “Cítím se úžasně!” a mluvčí nemocnice, kde tato vzácná čtyřčata přišla na svět dodává:  “Všem se zatím daří dobře a zotavují se.“

Foto: Shutterstock, zdroj: People