Na blešáku koupila prsten za 300 korun. Prodala ho za 13 milionů

Před 33 lety si Debra Goddard (55) z Velké Británie koupila na bleším trhu prsten s blyštivým kamínkem, za který tehdy dala 10 liber. Poté co se její matka dostala kvůli podvodu do vážných finančních potíží, rozhodla se Debra prsten prodat. Když jej nesla ke klenotníkovi, doufala, že za něj obdrží alespoň několik set liber. Jakmile se dozvěděla reálnou hodnotu prstenu, nestačila se divit.

Za deset liber koupila pravý diamant

Debra Sama říká, že klenotník div neomdlel, když prsten prohlédl a zeptal se jí, zda vůbec ví, jakou hodnotu tento šperk má. Blýskající se kamínek totiž nebylo obyčejné sklo, jak si žena původně myslela, ale jednalo se o pravý diamant. Na bleším trhu tak našla doslova poklad. Po návštěvě klenotnictví prý zůstala vzhůru po celou noc a přemýšlela, jak s prstenem naloží dál.

Debra tento drahocenný kousek nakonec prodala v aukci, přičemž utržila 740 tisíc liber (v přepočtu více než 20 milionů korun).

„Je to zadostiučinění po všech těch špatných věcech, co jsme museli prožít. Zejména pak má matka, která byla připravena doslova o všechno,“ dodává.

Foto: Shutterstock

Díky milionům si konečně mohla splnit své sny

A aby matce June Boyle (72) vynahradila všechny útrapy, kterými si prošla, začala ji pěkně rozmazlovat. Nejdříve ji vzala na dovolenou na Barbados a poté si obě ženy zajely na výlet do Las Vegas na koncerty svých oblíbených pěveckých hvězd – Toma Jonese a Celine Dion.

Založila firnu a pomáhá druhým

Stejně jako po celý svůj život se Debra i nadále věnuje charitě. Dokonce byla pěstounským rodičem pro 20 dětí, kterým tak pomohla najít nový láskyplný domov. Díky penězům za prodaný prsten mohla na své náklady vydat knihu a její výtěžek chce dát právě na pomoc charitě, která se věnuje ohroženým dětem. Vedle toho založila i firmu na výrobu vintage šperků.

Foto: Shutterstock, zdroj: thesun, indiatimes