Na popraskané paty skvěle fungují ovesné vločky. Změknou vám do tří dnů

Máte suché, ztvrdlé a popraskané paty? Nejen, že kvůli tomu není na vaše nohy v letních sandálech hezký pohled, ale můžou vás i nepříjemně bolet. Máme pro vás tip, díky kterému budou vaše paty zase hladké. Vyjde na hubičku a účinek pocítíte téměř hned.

Pozor na infekci

Popraskaná kůže na patách není jen nevzhlednou estetickou záležitostí, ale praskliny bolí a může se jimi dostat do kůže infekce. Její léčení se bez návštěvy lékaře už neobejde. Nejlepší je tedy prevence. Kůži na patách pravidelně mazejte a boty si vybírejte vzdušné a pohodlné. Prodyšnost materiálu je důležitá, a proto raději sáhněte po pravé kůži než po umělých náhražkách. Možná byste nevěřili, ale na pevnost vaší kůže na patách má vliv i pitný režim. Pokud budete dostatečně pít a vaše tělo bude zavodněné, sníží se pravděpodobnost popraskání vaší kůže.

Pořádně své paty promažte

Paty byste měli denně promazávat. S tím, že doma nemáte speciální krém na nohy, si hlavu nelámejte. Můžete ho nahradit tuky, jako je sádlo nebo kokosový olej, které díky velkému obsahu vitaminů a minerálů kůži na patách zvláční. Krém na nohy si ale můžete vyrobit i doma. Stačí, když v misce smícháte lžíci olivového oleje, lžíci kokosového oleje, trochu zubní pasty a vymačkanou šťávu z půlky citronu. Při velmi rozpraskaných patách na ně nanášejte tento krém dvakrát denně.

Foto: Shutterstock

Pečujte o své paty jako ve wellness

Nejprve svým patám dopřejte horkou lázeň. Do lavoru s teplou vodou nalijte půl hrnku citronové šťávy, dvě lžičky růžové vody a přisypte lžíci soli a dvě lžíce glycerinu. Do této lázně ponořte své nohy alespoň na dvacet minut. Po lázni dopřejte vašim chodidlům výživný zábal z ovesných vloček. Není to nic složitého. Stačí jednu lžíci jemně mletých vloček smíchat s pěti kapkami olivového oleje a nanést na půl hodiny na plosky vašich nohou. Nohy vás každý den nosí, kam si zamanete, a proto si speciální péči jistě zaslouží.

Foto: Shutterstock, zdroj: MayoClinic, WebMD