Rostliny, které zabírají na celulitidu. Natrhat si je můžete zadarmo

Celulitida je strašák mnoha žen. Jak celulitida vzniká, kdo je za ni zodpovědný a existuje vůbec nějaký způsob, jak se jí vyhnout, případně zbavit? Ženy, čtěte!

Co je celulitida?

Celulitida se projevuje nerovnou, hrudkovitou kůží nejčastěji na bocích, stehnech, hýždích, břiše a prsou. Když se hromadí pod kůží tuk, kůže, která ho překrývá, může být stažena dolů do hlubších tkání pásy pojivové tkáně. Proto vzniká nerovný povrch.

Celulitida postihuje více ženy než muže. Může za to odlišné rozložení tuku, svalů a pojivové tkáně. V různé míře postihuje 80 až 90 % žen. Není škodlivá.

Faktory způsobující celulitidu

Za celulitidu jsou zodpovědné hormony, špatná strava, nezdravý životní styl, nahromaděné toxiny, genetika, přibírání, pasivita a těhotenství. Nicméně i když budete žít zdravě a snažit se sebevíc, celulitida se objevit může, protože závisí i na věcech, které neovlivníte jako jsou geny, procento tělesného tuku nebo třeba i věk.

Jak s celulitidou zatočit?

V prvé řadě prevence! Čím lépe budete žít, tím menší šanci na celulitidu máte. Dostatek vody, zdravá strava a pravidelný pohyb výrazně pomůže. No a pokud už se stalo a tzv. pomerančová kůže vás trápí, můžete se vydat na drahé a náročné procedury. Nebo nejdřív vyzkoušet pomoc bylinek.

Třezalka

Třezalka tečkovaná je výborná nejen na nespavost, úzkost, deprese a žaludeční potíže, ale také na celulitidu. Z třezalky si můžete vyrobit olej nebo mast. Jen nikdy neaplikujte před pobytem na slunci, raději jen před spaním.

Olej vyrobíte tak, že namočíte dvě hrsti květů do vařícího olivového oleje a necháte 2 minut povařit. Pak odstavíte a necháte 12 hodin odpočívat. Následně scedíte, přelijete do skleněné láhve a uložíte do ledničky.

Foto: Shutterstock

Měsíček

Měsíček lékařský je svými blahodárnými účinky na pokožku vyhlášený. Díky rostlinným antibiotikům, která obsahuje, urychluje hojení pooperačních jizev, omrzlin, spálenin, ekzému, podlitin, popraskané kůže, hemeroidů i celulitidy.

Mast si můžete vyrobit sami. Čtyři hrsti květu měsíčků vhoďte do horké vody, nechte 2 minuty povařit a odstavte. Po scezení smíchejte s 500 g sádla (nebo kokosového oleje, olivového oleje či bambuckého másla). Druhý den ráno mast rozehřejte a přefiltrujte přes plátýnko. Mast uchovávejte opět v chladu. A pokud se vám výroba jeví složitá, prostě si měsíčkovou mast kupte.

Třapatka

Třapatka nachová je ta bájná vyhlášená, zázračná, léčivá echinacea. Pomáhá při respiračních nemocech, poraněních a popáleninách, kožních problémech, navíc tlumí bolest a posiluje imunitu. Přínosná je i při léčbě celulitidy. Nejlépe prý působí tinktura z třapatky ve spojení s tinkturou z pýru plazivého.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, Mojemedicina, CelluBlue