Namrzlá okna u auta už vás nebudou zdržovat. Pomůže domácí odmrazovač

Zimní období nemají rádi zejména ti motoristé, kteří musejí svá vozidla parkovat venku. Když totiž s autem chtějí odjet, obvykle mají na skle námrazu. A tu je nutné oškrábat, aby bylo skrze něho vidět. Je to ve většině případů zdlouhavá práce, která zdržuje. Lze si ji ale snadno urychlit.

Rozmrazovače skel z obchodu

Máte-li auto odstavené před panelovým domem, ve kterém bydlíte, tak v zimě vás pravděpodobně každé ráno čeká nepříjemné odstraňování ledové námrazy z autoskel pomocí škrabky. Takových, jakými jste vy, se na sídliště najde více. Bohužel to k zimnímu času patří. V prodejnách s drogistickým zbožím je možné zakoupit rozmrazovač námrazy skel, světlometů i zpětných zrcátek. Ale ne vždy ho máte doma hned po ruce. Pomoct si můžete i doma vyrobeným odmrazovačem, který má podobný účinek.

Neriskujte jízdu s namrzlým sklem

Jezdit s namrzlým čelním sklem automobilu je docela riskantní. Hodně řidičů si ráno odškrábne jen malý průzor, protože doufá, že o zbytek se posléze postará vytápění, případně ostřikovač. Jenže také to může mít nepříjemnou dohru v podobě dopravní nehody. O ni určitě nestojíte. Proto si s sebou v automobilu vozte raději prostředek na odstranění ledové vrstvy ze skel. Doma si ho vyrobíte snadno.

Foto: Freepik

Ocet nebo izopropylalkohol a voda

Na přípravu domácího rozmrazovače autoskel budete potřebovat ocet a vodu. Smícháte 5 decilitrů octa se 3 decilitry vody a směs pak nalijete do rozprašovače. Jím postříkáte skla na automobilu. Další možnosti je použít izopropylalkohol, který je k dostání v drogerii. V tomto případě smícháte dvě třetiny isopropylalkoholu a jednu třetinu vody. Další postup je stejný – opět ho dáte do rozprašovače a s jeho pomocí použijete.

Na rozmrazení námrazy na autoskle je možné použít také jen obyčejnou vodu. To je dobré znát v situaci, že nic jiného doma po ruce nemáte. Pozor – nepracujete s horkou vodou, ale studenou. Neměla by mít více než 20 °C. Tou potíráte námrazu, která pod vlivem studené vody taje. Horká voda by mohla způsobit prasknutí skla.

Foto: Shutterstock, zdroj: glassdoctor, tulleybmwmanchester