Nedaří se vám zbavit celulitidy? Je potřeba rozlišovat tukovou od vodové

Pod pojmem celulitida si jistě představíte nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku, tzv. pomerančovou kůži, se kterou spousta žen marně bojuje. Není ovšem celulitida jako celulitida. Je potřeba rozlišovat tukovou celulitidu od té vodové.

Jak vyzrát na tukovou celulitidu

Tuková celulitida je patrná u lidí trpících nadváhou. Vzniká tak, že tukové buňky stlačí cévy a zhorší tak prokrvení kůže. Pokud vás trápí právě tuková celulitida, pomůže vám ji odstranit vhodný jídelníček. Jezte pestrou stravu zaměřenou na základní a čerstvé potraviny. Vyhněte se polotovarům a masným výrobkům, sladkostem, sladkým nápojům a alkoholu. Naopak do své jídelníčku zařaďte velké množství ovoce a zeleniny, čerstvé libové maso, ořechy a vajíčka. Nezapomeňte ani na pitný režim. Ideální je čistá voda s kapkou citronové šťávy.

Velkou službu vám udělá i pokud svůj zadek a stehna budete pravidelně masírovat. Můžete to zkusit doma pomocí tělového mléka či speciální masážní pomůcky. Nejúčinnější však bude, pokud si dopřejete pravidelnou lymfomasáž na k tomu určené klinice. Lymfa je mízní tekutina, která protéká pod pokožkou a sbírá odpadní látky, které se vylučují z těla ven. Pokud se její průtok zpomalí, začnou se tak toxiny shromažďovat a vznikají otoky. Pravidelnou masáží lymfě pomůžete k lepšímu fungovaní.

Foto: Freepik

Jak odstranit vodovou celulitidu

Vodová celulitida vzniká v případě, že vaše tělo zadržuje velké množství vody. Příčinou mohou být hormonální výkyvy nebo používání hormonální antikoncepce, které zasahují do podkožního vaziva a způsobují tuhnutí tkáně. Lymfa v tom případě nemůže volně proudit. Pokud tedy trpíte celulitidou a užíváte hormonální antikoncepci, začněte raději přemýšlet o jiné ochraně před neplánovaným početím.

Dopřejte si také několikrát týdně pravidelný pohyb, přidejte do svého jídelníčku vhodné potraviny a nezapomínejte ani na masáž problematických partií. Pokud to s bojem proti celulitidě myslíte vážně, nevybírejte si jen jednu činnost, které se budete věnovat. Ideální je právě komplexní péče o vaše zdraví, která začíná vyváženým jídelníčkem a vhodný pitným režimem, pokračuje zdravým pohybem a končí pravidelnými masážemi.

Foto: Shutterstock, zdroj: Sunwarrior, Food.ndtv, Goodto