Oční linky jsou stále trendy. Víte ale jaké sluší vám?

Správné líčení může krásně podtrhnout vaši krásu. Nesprávné líčení vám naopak udělá medvědí službu, zvýrazní vaše nedokonalosti a možná kvůli němu budete zbytečně vypadat i starší. Oční linka dokáže váš pohled rozjasnit nebo vám naopak zvýraznit vrásky kolem očí. Je proto důležité, abyste se naučili líčit oční linku správně. Líčit si oční linku můžete pomocí tužky na oči, tekutých linek nebo hrotu. Pro správné líčení je důležité brát v potaz i tvar vašeho oka.

Mandlové a kulaté oči

Pokud máte mandlový tvar očí, bude vám slušet linka, která se od vnitřní strany oka k té vnější postupně rozšiřuje. Svůj pohled ještě více rozšíříte, pokud povedete jemnou linku na spodním víčku. Tato linka by měla vést od půlky oka a spojit se s horní linkou v koutku oka.

Kulaté oči jsou již dost výrazné samy od sebe. Jejich půvab ještě podtrhnete, povedete-li výraznou oční linku, která bude končit až za vnějším koutkem oka.

Oči daleko od sebe a zapadlé oči

Oči daleko od sebe působí smyslně a jejich exotičnost ještě více podtrhne oční linka, která povede přes horní víčko a také v poslední čtvrtině dolního víčka. Linky by se měly spojit a končit u vnějšího koutku oka.

Pokud máte zapadlé oči, nebojte se výrazného líčení. Vhodná je širší linka protáhlá za vnější koutek oka a mírně zvednutá nahoru. K optickému rozjasnění očí vám dopomůže světlá linka na vnitřním koutku oka nebo podél celého spodního víčka.

Foto: Freepik

Spadlá víčka a kočičí oči

Spadlá víčka řeší postupem času snad každá žena. Ani v tomto případě ale nemusíte na výrazné líčení očí zapomenout. Linka, která povede za vnější okraj oka a bude se stáčet směrem nahoru oko opticky otevře a vašemu pohledu opět dodá jiskru. K hlubšímu pohledu vám dopomůže i světlá linka, kterou nalíčíte na vnitřní okraj oka.

Protáhlé oči evokují kočičí pohled, ale jejich nesprávné líčení může způsobit, že váš pohled bude působit unaveným dojmem. Proto je dobré oči mírně opticky zvětšit tím, že linku povedete kousek nad linií řas horního víčka.

Foto: Shutterstock, zdroj: Ipsy, wikiHow