Netradiční světové masáže. Je libo masáž robotem, slonem, nebo spíše kaktusová a kluzká nuru masáž

Není žádným tajemstvím, že masáže mohou ulevit od bolesti, zmírnit stres a zlepšit celkovou pohodu.

V některých částech světa však nejsou masáže horkými kameny jedinou možností. Co takhle nechat se masírovat ostrými noži nebo třeba robotem?

Podívejte se níže na některé z nejneobvyklejších masáží na světě, z nichž některé vás jistě vyvedou z míry:

Hlemýždí masáž

Lázně v Rusku, Japonsku a Velké Británii posunuly masáže obličeje na novou úroveň. Šneci se položí na obličej a při svém klouzání zanechávají sliz, který dokáže obnovit poškozenou pokožku, má silné antioxidační účinky a vypíná pleť pro mladší vzhled.

Masáž těžkotonážním masérem

Při sloní show v thajském Chiang Mai vás může vycvičený slon masírovat jemným šlapáním na záda. Sloni jsou od útlého věku cvičeni, aby si vyvinuli cit a dokázali uvolnit záda turistům, kteří se na neobvyklé maséry přišli ze vzdálených zemí podívat.

Šnečí sliz dokáže obnovit poškozenou pokožku, má silné antioxidační účinky a vypíná pleť pro mladší vzhled. / Foto: Shutterstock

Odvážná hadí masáž

Pokud vás někdo namíchl v práci, uzlík nervů vám mohou pomoci rozplést hadi na neobvyklé hadí masáži. Lázně v Izraeli používají kombinaci šesti nejedovatých hadů, jejichž váha dosahuje až sto kilogramů, žádné šimrání na zádech tedy nečekejte. Předpokládá, že právě vyvolávání strachu napomáhá k lepšímu fungování metabolismu. 

Masáž ostrými noži

Tato prastará a na první pohled děsivá čínská praktika, oživená v Tchaj-wanu, využívá dva sekáčky, které jemně buší do zad a ramen, uvolňují tělesnou energii a napomáhají proudění krve. Masáž je údajně velmi účinná a člověk se po ní cítí jako znovuzrozený.

Robotí masáž

Fanoušky technologií, by právě tahle technologická specialita mohla zajímat. Robotka EMMA vám v Singapuru může provést netradiční masáž, kterou si zákazníci velice pochvalují. Díky svým senzorům dokáže přesně změřit napětí vašich svalů a podle toho na míru přizpůsobí styl masáže, je proto velice efektivní pro vrcholové sportovce.

Vycvičený slon masírovat jemným šlapáním na záda. Sloni jsou od útlého věku cvičeni, aby si vyvinuli cit a dokázali uvolnit záda turistům. / Foto: Shutterstock

Kaktusová masáž

Možná vám to zní to nepříjemně, ale masáž kaktusem je specialitou hotelu Four Seasons Punta Mita v Mexiku. Nemusíte se bát pichlavého vzhledu, trny se vytahují ještě předtím, než se kaktusové lopatky nahřejí v teplé vodě. Poté se rozříznou napůl, aby se odhalil mazlavý vnitřek, který se používá k masáži vašeho těla.

Kluzká nuru masáž

Na konec jedna lechtivá specialita – erotická nuru masáž pocházející z japonského Kawasaki. Už samotný název “nuru”, v překladu “kluzký”, vypovídá o technice masáže. Základem je co největší fyzický kontakt, který vyvolává silné hmatové vjemy určené k uvolnění stresu. Masér i klient jsou kompletně pokrytí speciálním nuru gelem, pocházející z mořské řasy nori, díky kterému nevzniká žádné tření při dotyku těl.

Foto: Shutterstock, zdroj: Prestigeonline, Discovermassage