Od 3 let ho trápily problémy s kašlem, které se dramaticky zhoršovaly. Po pěti letech mu z krku vytáhli nečekanou věc

Od 3 let měl malý Marley problémy s dýcháním, které se neustále stupňovaly a ke kterým se přidalo i časté zvracení. Doktoři mu diagnostikovali astma, ale i přes léčbu se jeho stav nezlepšoval. Jeho rodiče již byli zoufalí, věděli, že je něco extrémně špatně a rozhodli se tomu přijít na kloub.

Marley byl aktivní kluk, který rád sportoval. Hrál fotbal a basketbal, ale při hře to s ním šlo opravdu dramaticky z kopce. Přestával na hry stačit a nikdy je nedohrál do konce, neustále kašlal a i jídlo musel zapíjet velkým množstvím vody.

Nesprávná diagnóza

To byla chvíle, kdy rodiče začali více tlačit na doktory a pokládat jim otázky, protože tušili, že tohle astma nebude. Jeho stav se tak dramaticky zhoršil, že mu museli volat i záchranku. Po příjezdu do nemocnice chlapci doktoři udělali rentgen mnohem důkladnější než kdy dříve a zjistili, že není něco v pořádku s chlapcovo jícnem a průdušnicí. Chlapce diagnostikovali s tracheoezofageální píštělí.

Rodičům se tato diagnóza moc nezdála, protože s ní jsou diagnostikováni děti ještě během těhotenství nebo krátce po narození. Toto onemocnění zapříčiňuje, že jídlo, pití a sliny vstupují do dýchacích cest a posléze do plic. Byli ale rádi, že Marleyho zdraví se bude konečně řešit. Kvůli zánětu byl Marley poslán na operaci do jiné nemocnice, kde mu naštěstí udělali ještě další vyšetření a to, co objevili, by nikdo nečekal!

Freepik
Foto: Freepik

Neuvěřitelný nález

Po hodinách čekání na výsledky lékaři rodičům oznámili, co bylo příčinou chlapcovo 5 let přetrvávajících zdravotních problémů. Lékaři jim sdělili, že z Marleyho krku vytáhli malou plastovou kytičku, kterou zřejmě spolkl v batolecím věku, aniž by to kdokoliv tušil.

Neumíte si představit ten šok a neuvěřitelnou úlevu, kterou všichni po dlouhých letech útrap zažili. Naneštěstí chlapcovo cesta není ještě u konce. Vzhledem k tomu, že se neuzdravuje tak, jak se předpokládalo, čeká ho ještě další operace. Všichni ale věří, že ji zvládne a bude moci žít jako každé jiné dítě v jeho věku. Jeho maminka dodává: „Je to neuvěřitelně silné a statečné dítě, které si nikdy nestěžuje“.

Foto: Shutterstock, zdroj: Abidechristian