Potraviny, které způsobují stárnutí. Raději se jim obloukem vyhněte

Cítit se skvěle a vypadat dobře jde ruku v ruce. Některé potraviny zajišťují dostatek výživy pro naše tělo a zároveň nám pomáhají zachovat mládí. Jiné dělají pravý opak. Čemu se vyhnout?

„Starší o pár let“

Tuto televizní show ještě nikdo nevymyslel, ale kdyby existovala, lidé by zde jistě konzumovali potraviny, o kterých se budeme zmiňovat. Některé potraviny prostě způsobují, že naše pleť vypadá nejen unaveně, ale také starší. A to klidně i o několik roků. Co si tedy nedávat, pokud chcete vypadat mladistvě?

Alkohol přidává roky

Některé druhy alkoholu mají vysoké obsahy cukrů a dalších látek, které vyčerpávají náš organismus. Odborník na výživu JJ Virgin se podělil s názorem, že vaječný koňak a další sladké alkoholické nápoje umí v našem těle udělat skutečnou neplechu. Když už to musí být, doporučuje suché víno nebo tequilu.

Pravidelná konzumace alkoholu nám dokáže přidat i několik let navíc. Když už si nějakou tu skleničku dáte, druhý den byste se měli detoxikovat kombuchou a zelenými čaji. Vypijte co nejvíce tekutin a snažte se nezatěžovat své tělo ještě více.

Tolik soli našemu organismu škodí

Lékaři se shodují, že doporučené množství soli na den je 2300 miligramů. Lidé trpící na vysoký krevní tlak by dokonce měli konzumovat pouze 1500 miligramů soli denně. Skutečnost? V mnoha případech až 3400 miligramů soli denně. Znamená to zvýšení krevního tlaku, přibírání na váze a zvýšení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Místo soli použijte bylinky nebo koření. Výborný tip je třeba kurkuma.

Sacharidy se přeměňují v cukry

Cukry bychom přijímat neměli vůbec, nebo jejich příjem snížit na minimum. Víte ale, že pšeničné produkty a další sacharidy se přeměňují v našem těle na cukr? Vrásky a únava si na vás počkají, pokud neomezíte spotřebu sacharidů. Raději si dejte čerstvou zeleninu, nebo třeba lokální ovoce.

Foto: Shutterstock

Kofein dehydratuje tělo

Ranní rutinu si neumíte představit bez šálku voňavé kávy? Dobře, ale měli byste vědět, že tento nápoj dehydratuje naše tělo. Navíc se zvyšuje hladina kortizolu, stresového hormonu. Když už si neumíte kávu odepřít, dejte si následně během dopoledne alespoň litr vody a doprovoďte ji zeleným čajem.

Není potřeba vypadat starší. Tyto potraviny přijímejte jen velmi omezeně.

Foto: Shutterstock, zdroj: Fashionlady, Lifegate