Překyselení organismu je tichý zabiják, o kterém se moc nemluví. Rozpoznání příznaků dokáže prodloužit život

Uspěchaná doba, stres, špatný jídelníček i pitný režim může způsobovat překyselení žaludku a pálení žáhy. Když se část kyselého obsahu žaludku vrací zpět do jícnu a dráždí citlivou tkáň, objevuje se reflux. Způsobuje pálení za hrudní kostí, nadměrné slinění, pocity cizího tělesa v krku i obtížné a bolestivé polykání.

Pálení žáhy se může objevit v těhotenství, když zvětšující se děloha začne tlačit zespoda na žaludek, ale i měnící se hladina hormonů, které snižují sevření jícnového svěrače. Po porodu se porucha u většiny žen upraví přirozeně sama.

Příčiny pálení žáhy a překyselení žaludku

Hlavní příčinu problémů hledejte ve stravování a pitném režimu. Problémy se objevují, pokud jíte rychle, hltáte a jídlo řádně nerozkoušete. To, co sníte za 5 minut, zkuste sníst raději za půl hodiny. Vynechejte také tučné, kořeněné i sladké pokrmy, slazené a perlivé nápoje. Nedostatečný pitný režim doplňte čistou a neperlivou vodou. Dejte si také pozor na léky na srdce, zlepšení dýchání, vysoký krevní tlak a psychické uvolnění.

Příznaky překyselení organismu

Překyselení těla je nebezpečné degenerativní onemocnění. Velké množství kyselin způsobuje polypy, cysty, nádory, bradavice, skvrny i kyselé krystaly. Tyto fyziologické choroby jsou výsledkem dlouhodobě překyseleného těla. Při zachování acidobazické rovnováhy nelze podle alternativní medicíny onemocnět.

  • neustálá únava
  • výrazné akné
  • nedostatek energie
  • nespavost a brzké buzení
  • neurčité bolesti svalů, zad i hlavy
  • ekzémy
  • podrážděné oči i nos
  • zácpa nebo průjem

Jak zmírnit potíže

Upravte pitný režim a 1,5 až 2 litry neperlivé, neslazené vody, která dokáže z těla vyplavit většinu toxinů a podílí se na celkové očistě organismu. Pomoci mohou i některé bylinky a nálevy z nich, které podporují sekreci žaludečních šťáv, uvolňují křeče střev a žaludku a podporují chuť k jídlu. Zkuste heřmánek pravý, bazalku pravou, mátu peprnou, majoránku zahradní, pelyněk pravý, proskurník lékařský, sléz maurský, řebříček obecný a řepík lékařský. V menší míře použijte i slabý odvar kořene zázvoru.

Upravte jídelníček

Dlouhodobě je třeba upravit jídelníček, zařadit více zeleniny, vyřadit průmyslově upravované potraviny a tučné maso. Jíst častěji, pravidelně a v menších dávkách. Při jídle seďte rovně, před a po jídle necvičte a 2 až 3 hodiny před spánkem už nic nekonzumujte. Vyhněte se kávě, alkoholu a kouření, hlavně po jídle, protože způsobuje reflux.

Jícnový reflux a další potíže

Když se problémy opakují, může jít o závažnější reflux, poruchu vyvolanou nedomykavostí svěračů mezi žaludkem a jícnem. Může poškodit sliznice jícnu nebo dýchacích cest. Pak se častěji vyskytují záněty ústní dutiny, zvýšená kazivost zubů a nepříjemný zápach z úst. V noci se projeví reflux někdy chrapotem, nočním kašlem, dušností a dýchacími potížemi podobnými astmatu. Někdy jde o opakované záněty hrtanu a plic i zhoubné nádory.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *