Příběh psa dojímá celý svět. Několik dní čekal na mostě, kde jeho majitel spáchal sebevraždu

Celý svět obletěly srdceryvné fotky ukazující věrného psa, který čeká den co den na chodníku u mostu, ze kterého z největší pravděpodobností skočil jeho majitel do řeky a spáchal tak sebevraždu. Věrný psík byl vyfocen ve Wuhanu v Číně. Má se za to, že pes následoval svého majitele na toto místo v podvečer 30. května, když se muž rozhodl řešit svou těžkou životní situaci tak, že přelezl zábradlí a skočil z mostu do řeky.

Věrnost nade vše

Muž, který vyfotografoval psa sedět u zábradlí a smutně hledět z mostu dolu, a který následně sdílel jeho fotky na sociálních sítích, doufal, že si ho bude moct adoptovat a zajistit mu tak lepší život. Pes mu ale naneštěstí utekl pokaždé, když se k němu chtěl přiblížit a odvést si ho domu.

Pejskova neuvěřitelná oddanost dojala snad každého, kdo o jeho příběhu četl. „To mě opravdu rozbrečelo. Lidi važte si, prosím, svého života a pamatujte, že je tady spousta živých tvorů, kteří vás milují a nemůžou bez vás být“.

Pes nejvěrnější přítel člověka. / Foto: Shutterstock

Co s ním bude dál?

Du Fan, ředitel Wuhamského zvířecího útulku potvrdil, že majitel psa opravdu spáchal sebevraždu skočením z mostu do řeky. Pracovníkům útulku nebyl totiž osud psa lhostejný, a proto požádali úřady, aby celou věc řádně prošetřili a zjistili, co se doopravdy stalo. Policisté se podívali na záznam z bezpečnostních kamer a ač byla tma, mlhavo a na záběrech z kamer nebylo jasně vidět, co se přesně stalo, tak předpokládají, že majitel zvířete skutečně skočil do řeky. Jeho tělo se však zatím nenašlo.

Pracovníci zvířecího útulku věří, že by mohli pejskovi co nejdříve najít milující domov, protože jim přijde smutné, aby tento věrný přítel člověka bloudil ztraceně v ulicích a neměl stálé místo na spaní. Kdoví jak skončí, pokud se ho nikdo včas neujme. Du Fan proto apeluje na obyvatele města, aby jim s hledáním stálého domova pro tohoto opuštěného psa pomohli.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mirror, Mothership