Rozvodové prsteny jsou trendem roku 2024. Dejte šperku nový smysl

Vybírání snubních prstenů je poměrně vzrušující. Pořizujete si šperk, který bude krášlit vaši ruku celý život, který vám bude po zbytek života připomínat člověka, se kterým jste uzavřeli manželství. Jenže občas vše dopadne jinak, než si plánujeme. Ptáte se, co máte dělat se snubním prstenem po rozvodu? Nechcete, aby jen tak ležel v šuplíku, na druhou stranu ho v žádném případě nehodláte nosit?

Vyměňte šperk za nový

Mnoho zlatnictví a klenotnictví nabízí, že když u nich koupíte šperk, můžete „zaplatit“ šperkem jiným. To znamená, že vám z ceny odečtou hodnotu šperku (například prstenu), který jste přinesli. Pokud tedy chcete uzavřít určitou životní etapu, můžete si zajít vybrat nový šperk, který bude charakterizovat vaši osobnost a váš nový životní směr. A starý snubní prsten jim tam můžete nechat.  

Nechte si prsten předělat

Druhá možnost je svěřit prsten do ruky klenotníkovi, který jej přetvoří do úplně jiné podoby. Vyhladí gravírování, tak abyste nemuseli vždy vzpomínat na datum svatby a svého bývalého partnera. A v ještě lepším případě si můžete na prsten nechat vyrýt něco úplně jiného. Životní motto, oblíbený citát, klíčové slovo nebo třeba iniciály vašich dětí. Prsten také můžete oživit novým kamenem. Odborníci vám jistě poradí, jaké změny budou možné a co přesně se bude esteticky hodit.

Foto: Shutterstock

Roztavte a vyrobte památku dětem

Pokud máte děti, tak krásným gestem je nechat prsteny obou rodičů roztavit a vyrobit každému dítěti malý přívěsek, který jim bude připomínat, že i když rodiče již nejsou spolu, jejich láska k dětem je stále stejná. A budou mít z každého rodiče vždy kousek u sebe. Krásné gesto, že i z nepovedeného manželství vzešly nádherné děti.

Pak se dá prsten samozřejmě prodat do zlatnictví, aniž byste si jiný šperk koupili, i když vás to finančně vyjde o trochu hůř, než kdybyste ho dávali jako protihodnotu k jinému šperku. A kdo chce svou minulost a svůj vztah pohřbít se vším všudy a nejde mu o peníze, může provést nějaké teatrální gesto, třeba zahodit prsten do moře, řeky nebo jezera.

Foto: Shutterstock zdroj: autorský článek