Schovejte velký zadek. Správná skladba oblečení zajistí, že bude vypadat o půlku menší

Móda a správný styling dokáže divy. Partie, ke kterým chcete přitáhnout pozornost, zvýrazníte, a ty, za které se stydíte, můžete šikovně schovat. Pokud vás trápí velký zadek, přečtěte si pár tipů, jak ho opticky zmenšit.

Zapomeňte na neforemné oblečení

Mnoho žen má pocit, že když se oblékne do tzv. pytle, zakryje veškeré tělesné nedostatky. Opak je pravdou. V o jednu, dvě velikosti větším, navíc neforemném oblečení bude vypadat objemně nejen vaše pozadí, ale rovnou celá postava.

Volný spodek, upnutý vršek

V módě platí, že pokud chceme od nějaké části těla odpoutat pozornost, musíme jinou část těla zvýraznit. Proto si můžete obléct upnutý vršek, tím zvýrazníte svůj hrudník a pas, a vašeho pozadí oblečeného do volných kalhot či sukně si už nikdo ani nevšimne.

Džíny ano, ale

Džíny samozřejmě nosit můžete, ale je třeba vybrat správný střih. Vyhněte se tzv. slimkám, zvonáčům a bokovkám. Vybírejte džíny s mírně zvýšeným pasem a s rovnými nohavicemi. Dbejte také na správnou velikost, ať neplandají, ale ať vám nejsou ani příliš těsné.

Foto: Shutterstock

Nebojte se sukní

Sukně mají dar podtrhnout vaši ženskost, tedy pokud vyberete správně. Pro váš typ postavy se hodí sukně pouzdrové a sukně áčkového střihu s délkou lehce nad kolena. Minisukně nezvažujte vůbec.

Svetry, saka, kardigany

Svetry, saka a kardigany volte v prodloužené délce, saka do poloviny zadečku, kardigany do poloviny stehen. Takový styl vám bude slušet nejlépe.

A co kdybyste svůj zadek zvýraznila?

Je pochopitelné, že pokud máte zadek větší než většina vašich kamarádek, trochu se za něj stydíte. Ale je to úplně zbytečné. Velký zadek je považován za symbol ženskosti a byla by škoda ho schovávat. Přečtěte si pár tipů, jak svou přednost, za kterou by některé jiné ženy daly kdo ví co, podtrhnout.

  • Vybírejte si oblečení z pevnějších materiálů.
  • Zvýrazněte pas. Noste sukně a kalhoty s vyšším pasem, ke kterým si vezmete crop top nebo delší košili či tuniku, kterou zakasáte.
  • Kalhoty a sukně si vybírejte „obyčejné“, jednoduché, nejlépe tmavé bez divokých vzorů.
  • Nebojte se pouzdrových sukní.
  • Noste podpatky. Ty vás donutí změnit postoj a váš zadek tak vynikne ještě lépe.
  • Stůjte rovně. S hlavou vztyčenou, zadkem vyšpuleným, nestyďte se za něj a nehrbte se. „Bejby nebude sedět v koutě.“

Foto: Shutterstock, zdroj: Ritaphil, Customskirt