Sexy nemusíte vypadat jen v ložnici. Naučte se správně nosit a kombinovat korzety

Korzet neboli šněrovačka býval do 20. let minulého století součástí dámského spodního prádla. Spojoval v sobě roli podprsenky a podvazkového pásu. Dokázal vytvořit štíhlou ženskou siluetu v oblasti hrudníku, která byla protipólem nadýchaných sukní. I když hlavní éra korzetu už skončila, našel si cestu do módního světa i v současné době. V ní ale již nesehrává roli spodního prádla, ale jako doplněk oblečení.

Z propadliště dějin opět do módního světa

Korzet vlivem společenských změn po první světové válce dostal do propadliště dějin. Moderní ženy měly jiné starosti a také odlišné požadavky na styl oblékání než jejich předchůdkyně. Začaly sportovat, budovat kariéru a emancipovat se. Korzet se to tohoto životního stylu už nehodil. Z povrchu zemského však zcela nezmizel, protože si ho oblíbily různé subkultury, jako je goth, living history nebo steampunk, jež se vyrojily v 80. letech 20. století. Kromě toho se korzet objevuje i v ložnicích jako sexy prádlo.

Jaké výhody korzet přináší

Dá se říct, že korzet se hodí pro různé typy postav. Pro ty, které mají plnější prsa, i takové, jejichž ňadra jsou menší. Ba právě pro ně je korzet vhodný, protože pomůže opticky zvětšit jejich objem a ženě dodá sebevědomí. Korzety zeštíhlují postavu a dodají jí dokonalé křivky. Narovnávají záda a dělají plný dekolt, současně zužují pas.

V současné době naleznete v obchodech klasické korzety s kosticemi, ale i ty ve sportovním stylu, které se více hodí do zaměstnání třeba pod sako nebo do kostýmku. Šijí se z různých materiálů, využívá se i kůže nebo její imitace.

Nemusíte být punkerka, abyste si vzala na sebe korzet

S myšlenkou použít korzet jako módní doplněk si pohrávala řada návrhářů. Změnili však zcela jeho účel použití. Proč korzet skrývat pod oblečením, když se docela dobře může nosit na něm? Jste-li romantického založení, bude černý korzet pro vás tím pravým kouskem oděvu, který dodá šmrnc rozevláté bílé halence se širokými rukávy. Nebojte se kontrastů a pohrajte si s barvami a s různými barevnými kombinacemi. Těch možností je spousta.

Korzet se sukní, nebo s kalhoty?

Kdo by si myslel, že se korzet nedá nosit ke kalhotám, tak se hluboce mýlí. Právě v této kombinaci tento módní doplněk opravdu vynikne. A bude záležet na volbě šíře nohavic, pro jaký účel se takové oblečení bude nejlépe hodit. Korzet ve spojení se širokými kalhotami a klasickou halenkou bude ideálním oděvem do zaměstnání. Pokud si ke korzetu raději vezmete úzké kalhoty, takto oblečená můžete jít třeba na romantickou schůzku nebo setkání se svými přáteli.

Foto: Shutterstock

Korzet a džíny

Džíny jsou nesmrtelným kouskem oblečení, které lze kombinovat prakticky se vším. Dokonce i s korzetem. Buď si zvolíte džíny s nízkým pasem, nebo naopak až do pasu. Nejlepší šířka jejich nohavic je taková, která těsně obepíná nohy. Nezapomeňte, že k takovému oblečení je třeba obout boty na vysokém podpatku, protože jedině takto perfektně vynikne.

Jak nosit korzet v létě

Když jsou parné dny, málokterá žena se chce potit v dlouhých kalhotách. V tomto případě se nabízí zajímavá kombinace korzetu a kraťas. Korzet by měl přesně kopírovat tvar těla, kraťasy mohou být třeba hedvábné nebo z džínoviny. Klidně si k tomuto oděvu obujte stylové tenisky, protože vznikne zajímavá kombinace. Obuv na vysokém podpatku také nebude špatnou volbou.

Romanticky bude vypadat korzet ve spojení s rozvlátými vzdušnými šaty, případně vsadíte na korzetové šaty, kdy jsou korzet jejich součástí jako vrchní díl. K němu se bude hodit jak úzká, tak i širší sukně.

Jak je patrné, moderní korzet lze nosit na mnoho způsobů. Najděte si ten svůj, abyste dala vyniknout svým přednostem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Orchardcorset, Fashiontrends.style