Škodlivé návyky po ránu stojí zbytečná kila navíc. Vyvarujte se jich a budete překvapeni, jak rychle zhubnete

Ranní rituály ovlivní celý harmonogram fyziologických procesů v těle. Díky nim můžeme přes den méně jíst, lépe spalovat i hubnut. Na co se zaměřit?

Vědecké výzkumy potvrzují, že ranní návyky ovlivní spalování i naši hmotnost. Čemu se tedy vyvarovat a na co se zaměřit pro vyřešení problémů s váhou? Zkuste toto.

Když ráno necvičíme

Cvičení před snídaní ovlivní spalování kalorií, zvýší rychlost metabolismu a sníží chuť k jídlu. Máme více energie, sníme během dne méně jídla a lépe hubneme.

Když zapomeneme na sklenici vody

Čistá voda bez bublin zrychluje metabolismus a snižuje riziko vzniku tuku. Podle studií tak můžete snížit tělesný tuk z 17% na 10% a zbavit tělo toxinů.

Když málo snídáme

Dejte si velkou snídani s proteiny, střední oběd a lehkou večeři. Lépe zhubnete a hmotnost si udržíte. Nemusíte si dávat ani svačiny a zvýšíte rychlost metabolismu.

Když si dáme kávu místo čaje

Zkuste vyměnit šálek ranní kávy za zelený nebo bylinkový čaj. Ranní káva nepřirozeně rozhází organismus a ovlivní negativně celý den. Tělo zpomalí všechny procesy včetně zpomalení metabolismu a spalování a nám se nedaří shodit kila.

Když mlsáme až večer

Raději mlsejte po ránu, než večer. Sladké pokrmy a ovoce jezte ráno. Lépe spálíte kalorie a vyhnete se večernímu vlčímu hladu. Na večer si dejte proteiny a zhubnete.

Když nám chybí čtyřnozí přátelé

Přítomnost domácích mazlíčků snižuje stres, který nemusíme zahánět jídlem. Podle studií lidé vlastnící mazlíčka lépe kontrolují svou tělesnou váhu.

Když máme málo slunce

Sluneční paprsky spalují tuky. Lipidy se totiž při vystavení slunečnímu záření opravdu zmenšují. Dopřejte si pravidelnou procházku na slunci a čerstvém vzduchu.

Když u snídaně čteme zprávy

Zprávy po ránu nám nedělají dobře. Jsme podráždění a podlomuje to naše zdraví. Dlouhodobý stres mění kmenové buňky na tukové. Raději se dívejte do zeleně.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Huffington Post