Skvostný čokoládový dort do hrníčku. V mikrovlnce ho uděláte za 2 minuty

Když není moc času připravovat pohoštění, jsou ideální recepty z mikrovlnky. A tento lahodný čokoládový dortík je důkazem toho, že to skvěle funguje. Často se vám také stane, že má přijít návštěva a vy nemáte čas vymýšlet pohoštění? Pečení zabere poměrně dlouhou dobu a vy ještě musíte trochu uklidit a upravit se, než hosté dorazí? V tomto případě využijte hrníčkové recepty z mikrovlnky a můžete tak věnovat více času pro sebe. Nemusíte se ničeho bát, jsou vyzkoušené a fungují!

Recepty z mikrovlnky mají spoustu výhod

Pokud s těmito recepty nemáte zkušenosti, možná se trochu bojíte výsledku. Není ale čeho se bát. Tyto recepty jsou velmi jednoduché, rychlé a jídla jsou dobrá. Velmi se osvědčil například recept na knedlíky z mikrovlnky, které v mnoha českých kuchyních přebraly místo po klasicky vařených knedlících. Jejich chuť je totiž skvělá, příprava zabere chvilku, je to čistá práce a jsou hotové za pár minut. Stejně tak můžete připravit i sladké pohoštění. Dejte šanci tomuto geniálnímu hrníčkovému čokoládovému dortu a uvidíte, že si tenhle recept zamilujete.

Foto: Shutterstock

Čokoládový dort z mikrovlnky

Pokud potřebujete připravit rychle něco sladkého pro rodinu, děti nebo jen něco pro sebe a kamarádku ke kávě, je tento recept ideální. Bude vám k tomu stačit hrníček a pár ingrediencí.

Připravte si jeden větší hrnek, který je vhodný do mikrovlnky. Do jedné čtvrtiny ho naplňte hladkou moukou, přimíchejte dvě lžičky cukru, dvě lžíce neslazeného kakaa, špetku prášku do pečiva a špetku soli. Promíchejte a přidejte tři lžíce mléka, dvě lžíce řepkového nebo slunečnicového oleje, lžíci vody a špetku vanilkového extraktu, pokud máte. Jestli chcete, můžete navrch nalámat čokoládu. Vše pořádně promíchejte a vložte na dvě minuty do mikrovlnky. Vyndejte, nechte vychladnout a můžete podávat. Znáte snad jednodušší a rychlejší recept na sladké pohoštění?

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: RicardoCuisine, Foodnetwork