Snažíte se o miminko a nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte lymfatickou masáž

Tipů či triků pro snadnější a rychlejší otěhotnění existuje spousta. Pomáhá úprava jídelníčku, pohybu nebo například konzumování některých speciálních potravin. O čem jste ale možná ještě neslyšeli, je pozitivní vliv lymfatické masáže, která může tělo pročistit, navodit rovnováhu a zajistit plodnost. 

Co je to lymfa

Seznamte se s tekutinou, která vaším tělem proudí stejně jako krev. Rozlévá se v mnoha částech a jejím úkolem je ochrana vašeho těla před nebezpečnými látkami. Jde o část imunitního systému, která v těle sbírá toxiny a škodliviny a ty pak pomocí lymfatických uzlin filtruje a tělu navrací rovnováhu. 

Její porušené proudění může signalizovat hned několik projevů. Jestliže se vám v poslední době vrátilo akné, vyrážka nebo podobné kožní problémy, možná jste právě našli viníka. Při špatné funkci jsou ale ohroženy i důležité orgány, které nemají možnost škodlivým látkám bez potřebné ochrany vzdorovat. 

Lymfatický systém odpovídá v těle také za plodnost, a proto je třeba jej opečovávat a držet ve zdraví. 

Jak probíhá lymfatická masáž

Vlivem špatného životního stylu, jako je málo pohybu, kouření pití alkoholu nebo špatný jídelníček, může lymfa začít zpomalovat. Poté se škodliviny v těle usazují a může dojít až k neplodnosti. 

Jestliže se snažíte o miminko, mohla by vám s tímto neduhem pomoci právě lymfatická masáž. Je bezbolestná, založená na krouživých a jemných pohybech maséra. Zaměřuje se především na třísla, podpaží a místo pod ušima. Masáž je tak prováděna záměrně proto, že se zrovna v těchto místech nacházejí lymfatické uzliny, které při správné stimulaci mohou lymfu rozproudit a donutit jí odstranit nadbytečné škodlivé látky. 

Proč vám může pomoci s plodností

Jde o nenáročnou masáž, kterou můžete provádět u profesionálů nebo v pohodlí domova sami. Důležité je opakování a trpělivost. Pokud vaše lymfa začne správně proudit, můžete se těšit nejen z plodnosti, ale také zdravější kůže, lepšího trávení a menší únavy. 

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *