Správným sprchováním se dá zhubnout. Krásnou postavu můžete mít i bez cvičení a hladovění

Pokud máte pocit, že se vás drží nějaká kila navíc, s největší pravděpodobností se to budete snažit řešit dietou a cvičením. Zhubnou se dá ale i méně drastickými způsoby. Například správné sprchování dokáže s bojem proti přebytečným kilogramům doslova zázraky.

Horká sprcha na konci běžného dne nás dostane do pohody, smyjeme díky ní stres z všedního dne a připraví nás na brzké ulehnutí do postele. Pokud jste si teď mysleli, že přesně v tom spočívá fígl k rychlému shazování kilogramů, musím vás bohužel zklamat. Tu práci za vás totiž neudělá teplá voda, ale naopak voda studená.

Jak díky správnému sprchování zhubnout

Studená voda dokáže tělu při hubnutí pomoci, jelikož se tělo díky ní dostane do tzv. netřesové termogeneze, která vede tělo k většímu spalování kalorií. Musí totiž vydat velké množství energie, aby se stále udrželo v teple. Díky ledové sprše se váš metabolismus nastartuje a začne spalovat tuky. Nejprve se začnete sprchovat studenou vodou v oblasti krku a ramen a postupně přejděte i na další části těla. Pouhé 3 minuty pod studenou vodou vás mohou zbavit až 200 kalorií. Pro začátek si nastavte vodu na 20 °C a až si na tuto teplotu zvyknete, tak postupně teplotu ještě snižujte. Studenou sprchu ale za žádných okolností nezkoušejte, pokud máte problémy se srdcem.

Foto: Freepik

Benefity studené sprchy

Pokud vás ledová sprcha večer děsí, nebojte se. Na večer si nechte svou teplou, která vás navnadí do zachumlání se do peřin. Ledovou sprchou nastartujte naopak svůj den. Studená sprcha vám tak rozproudí krev v žilách, vaše pokožka se napne, do těla se vám vyplaví endorfiny a vy vkročíte do nového dne v radosti a s úsměvem. Díky tomu se vám veškeré překážky a stresové situace, kterým budete čelit, budou zvládat lehčeji.

Sprchování studenou vodou si bude užívat i vaše imunita. Díky pravidelnému otužování se od vás sezónní virózy budou držet dál. Chladná voda vám také pomůže proti únavě a díky vystavování se nekomfortu si vybudujete i lepší psychickou odolnost.

Foto: Freepik, zdroj: Health.clevelandclinic, Livestrong, Womenshealthmag