Česnekový čaj nalačno je skvělou volbou. Pomůže nejen při bolesti v krku, ale i jako obklad infikovaných ran

Česnek je zázračný lék z přírody, který používaly již naše prababičky. Díky jeho protizánětlivým účinkům má široké využití a jeho vliv na naše zdraví je blahodárný. Česnek obsahuje spoustu minerálů, například jód, selen, vápník a vitaminy A, B, C. V jeho složení najdete také další léčivé látky, kterými jsou polysacharidy, lutamylpeptidy, lektiny nebo flavonoidy.

Česnekový čaj jako vzpruha pro vaši imunitu

Připravit česnekový čaj zvládne opravdu každý. V jednoduchosti je síla. Při přípravě a užívání česnekového čaje to platí dvojnásob. Čaj je skvělý při léčbě nachlazení, bolesti v krku a celkové regeneraci. Díky jeho pravidelnému pití se vám nemoci budou vyhýbat obloukem a případná nemoc také mnohem rychleji odezní.

Foto: Shutterstock

Příprava česnekového čaje

Příprava česnekového čaje je velmi jednoduchá. Nejprve si oloupejte čtyři velké stroužky čerstvého a kvalitního česneku. Následně tyto stroužky pokrájejte najemno a vložte do hrnce s vodou. Na čtyři stroužky česneku je potřeba 3 hrnky vody. Tuto směs následně zahřejte, neměla by se ale začít vařit. Nechte ji chvíli louhovat. Po odstavení z plotny přidejte dle chuti citronovou šťávu a med. Vylouhovaný česnek můžete buď sníst nebo vyhodit.

Chcete-li přínos čaje na vaše zdraví ještě vylepšit, můžete si do něj přidat i zázvor. Ideální je tento nápoj pít ráno po probuzení nalačno. Pokud nemáte na vaření čaje každý den čas, nevadí. Čaj si můžete připravit i do zásoby, ale neměli byste ho v lednici skladovat více jak 3 dny.

Účinky česneku na vaše zdraví

Česnek je opravdový všelék. Zlepšuje imunitu, napomáhá hubnutí, zvyšuje vaši energii a bojuje proti zánětům v těle. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu i krevní tlak. Je to přírodní antibiotikum, které můžete použít i jako obklad infikovaných ran nebo k léčbě bradavic a vředů. Jen pozor na jeho nadbytečnou konzumaci. Pokud to s česnekem přeženete, můžete být při pocení nepříjemně cítit, bolet vás žaludek nebo pálit žáha.

Foto: Shutterstock, zdroj: Verywellfit, Healthshots