Ke krásné pleti nám pomůžou běžné suroviny, které máme doma. Stačí pouze vědět, jak je použít. Navíc skoro nic nestojí

Každá žena, kterou trápí problematická pleť ví, jak ji tato skutečnost může pochroumat sebevědomí. Často utrácíme vysoké částky za kosmetické přípravky, které nám slibují zářivou pleť, vyhlazení vrásek nebo odstranění černých teček. Proč se ale uchylovat k chemii, když se v přírodě vyskytuje velké množství potravin, které jsou i skvělými kosmetickými pomocníky.

Na trhu se nachází spousta pleťových masek, které slibují zázraky na počkání. Pleťové masky jsou slupovací, gelové, omyvatelné nebo třeba s příměsí zlata. Mnohem lepší službu vám ale udělají pleťové masky z ingrediencí, které najdete ve své špajzce. Navíc jsou mnohem levnější, než masky kupované a také čistě přírodní, bez použití parabenů a silikonů, takže k vaší pleti naprosto citlivé. Pleťovou masku je nejlepší nanášet po koupeli, na umytou pleť, zbavenou nečistot.

Pleťová maska pro suchou a unavenou pleť

Suché pleti je potřeba dodat především vláhu a hydratovat ji. Tuto službu udělá například maska z medu a olivového oleje. Smíchejte tyto dvě suroviny, naneste na 10 minut na pleť a poté opláchněte.

Unavenou pleť dostane do formy maska z bílého jogurtu a lžíce medu, kterou nechte působit 15 minut. Pokud má med již krystalky, je to příjemný bonus ve formě peelingu. Při smývání proto odstraňujte masku jemnými krouživými pohyby.

Pleťová maska proti černým tečkám a akné

Černé tečky se vyskytují především na nose a jsou to rozšířené a ucpané póry, které není úplně snadné vyčistit. Velkou práci v jejich čištění udělá maska z bílého jogurtu a citronové šťávy. Stačí smíchat tyto dvě ingredience, nanést na 10 minut na pleť a poté smýt.

Na černé tečky a aknózní pleť můžete použít i masku, která by vám jistě chutnala i na talíři v rámci zdravé svačiny. Smíchejte 3 rozmačkané jahody, 2 lžičky medu a 1 lžičku skořice, která působí antibakteriálně. Masku naneste na obličej a nechte působit 15 minut.

Pleťová maska pro mastnou pleť

Pokud toužíte po čisté pleti bez nadměrné produkce kožního mazu, připravte si med, olivový olej, vajíčko a ovesné vločky. Následně tyto suroviny smíchejte v poměru 1 vaječný žloutek, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžíce medu a půl hrnku jemně mletých ovesných vloček. Tuto směs naneste na pleť a nechte ji působit 15 – 20 minut.

Foto: Shutterstock, zdroj: Siobeauty, TheHealthy