Stehna vám zhubnou do měsíce. Klíčová je správná délka cvičení

Která z nás by na svém těle něco nezměnila. Možná, že u vás jsou to stehna. Toužíte po pevných, vytvarovaných stehnech? Váš sen se může stát skutečností, stačí k tomu jen trochu času a vůle. Přečtěte si, jak neztrácet čas a zařídit si krásná stehna ještě do léta.

Dřepy

Dřep (možná ještě lépe squat) je zázračný cvik, když ho budete provádět správně. Spálíte kalorie, posílíte svaly nohou, vytónujete stehna. Nic vás nestojí a můžete jej dělat prakticky kdekoli a kdykoli. Jste-li nováček, začněte pozvolna – 25 dřepů dvakrát denně. Až si budete trochu věřit, můžete se zapojit i do oblíbených dřepovacích výzev.

Schody

Shody jsou ideálním řešením pro chudé a vytížené. Pokaždé, když máte šanci jít po schodech, využijte ji. Ať už doma, v práci, na návštěvě, kdekoliv. A pokud běháte, tak zvolte trasu, na které najdete i schody. To posune vaše stehna na úplně jiný level.

Spinning

Zapište se na lekce spinningu. Primárně dostanou zabrat samozřejmě stehna, navíc také zlepšíte své kardiovaskulární zdraví a zhubnete. Studie z roku 2010 ukázala pokles hmotnosti žen, které se pravidelně účastnily spinningu už po 24 cvičeních.

Aerobní sporty

Mnoho sportů není primárně zaměřeno na tvarování stehen, ale sekundárním důsledkem budou pevnější nohy. Zvažte, jestli se nechcete dát na plavání, fotbal, běh, cyklistiku, volejbal nebo třeba i tanec.

Foto: Shutterstock

Posilování

Vrhněte se na odporový trénink, ideálně pod vedením trenéra, ale přinejhorším to zmáknete i podle videí na internetu. Když budete alespoň dva dny v týdnu posilovat svaly celého těla, zredukujete tukovou hmotu. Ve vašem případě se zaměřte primárně na spodní část těla. Mezi vhodné cviky patří výpady, sezení o stěnu, cviky s posilovací gumou, plank. Klíčem k posílení nohou je vysoký počet opakování, aspoň 15 v jedné sérii, série by měly být alespoň tři. Když budete cvičit chytře, můžete posilování spodní poloviny těla spojit i s tou horní a vytvarujete se celí.

Pravidlo 20 minut

Ať už se pustíte do jakéhokoliv sportu nebo pohybu, mějte na mysli, že pokud plánujete kromě tvarování také hubnout, musíte se aktivitě věnovat alespoň 20 minut. To je totiž doba, za kterou tělo začne spalovat tuk. Ale neděste se, pokud je toto pro vás zatím nedosažitelná meta. Pozvolným, leč vytrvalým trénováním to brzy zvládnete. A budete vypadat jako bohyně.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, WomensHealthMag