Tchyně si do záchodu zásadně dává čajové sáčky. Kroutila jsem hlavou, ale pak mi to celé vysvětlila

Když jsem se dozvěděla, že použité čajové sáčky mohou v domácnosti najít užitečné uplatnění, nemohla jsem věřit svým uším. Zjistěte i vy, jak vyčistit polovinu domu chvíli po tom, co si odpočinete u teplého čaje.

Vana jako nová

Pokud vás trápí usazeniny nebo těžko vydrhnutelný pruh na vaně, pomůžou vám použité čajové sáčky. Před spaním napusťte vanu vodou (hladina ať ještě o něco přesahuje hranici špíny) a vhoďte do ní několik použitých čajových sáčků. Nechte přes noc působit, vypusťte a klasicky přečistěte hadrem nebo houbičkou. Stejně můžete postupovat i v případě umyvadla nebo také záchodové mísy. Čajové sáčky mají zkrátka zázračné vlastnosti. Dokážou ještě mnohem více.

Domácnost bez zápachu

Odpadkový koš nebo třeba i lednice plná jídla a kastrolů ne vždy příjemně voní. Tento drobný problém dokážou vyřešit také čajové sáčky. Pokud jde o lednici, tak jich pár dejte do misky a umístěte na spodní polici. Co se koše týče, tak pár sáčků prostě hoďte na jeho dno. Čajové sáčky výborně pohlcují veškerý zápach.

Stejně tak si vysušený použitý čajový sáček můžete pověsit do auta místo vůně, které koupíte v obchodě, a docela dobře provoní i šuplíky vaší komody s oblečením.

Dokonce se můžete zbavit i zápachu z bot. Použitý čajový sáček důkladně vysušte a přes noc vložte do smradlavé boty. Ráno bude zápach pryč.

Foto: Shutterstock

Čistá okna a zrcadla

Do rozprašovače vložte dva čajové sáčky a zalijte vodou. Pak roztok nastříkejte na okna, zrcadla, skleněná dvířka nábytku nebo na stěny sprchového koutu. Sledujte, jak rychle špína zmizí. Malá zrcátka snadno vyčistíte pouze za použití jednoho čajového sáčku. Vystydlým, přesto ještě vlhkým sáčkem zrcadélko vyčistěte jako hadrem nebo houbičkou. Výborně odstraňuje otisky prstů a matné skvrny od make-upu.

Vycíděné pánve

Naplňte dřez horkou vodou, přihoďte několik použitých čajových sáčků, pak do dřezu ponořte pánve, kastroly nebo mastné nádobí a nechte pár hodin odmočit. Po uplynulém čase z nádobí špínu setřete velice snadno, opláchnete a je to.

Takže příště, až dopijete čaj, nevyhazujte tak cenný čisticí prostředek jako je čajový sáček.

Foto: Shutterstock, zdroj: Inthewash, IdealHome