Efektivní omlazení orchideje. Dopřejte jí klidovou kúru s koupelí a vysoušením kořenů

Propadli jste i vy kouzlu orchidejí? Pokud chcete, aby vaše starší orchideje vypadaly opět jako v době, kdy jste si je pořídili, vezměte je do pomyslného salónu krásy a dopřejte jim speciální omlazovací kúru.

Orchideje jsou nádherné rostliny, které pochází z Afriky. Vynikají především svými překrásně zbarvenými květy, a právě proto se v našich domovech velmi rychle zabydlely. Pokud nejste spokojeni s jejich vzhledem, vyzkoušejte náš tip na jejich omlazení. Budete velmi mile překvapeni, jak budou opět brzy zářit.

Blahodárná koupel a klidový režim dělá zázraky

Květiny jsou jako ženy. I ony si zaslouží blahodárnou omlazující koupel. Vyjměte svou orchidej z květináče a opláchněte ji pod tekoucí vodou. Opatrně na ni nechte téct vodu, dokud se nevymyje veškeré hnojivo a hlína. Potom ji nechte uschnout na nějakém teplém místě. Je potřeba, aby byly její kořeny úplně suché. 

Až bude orchidej včetně kořenů suchá, opět ji vraťte do květináče a začněte velmi opatrně zalévat. Stačí opravdu málo. Takto se o ni starejte klidně dva měsíce. Říká se tomu klidový režim a vaší květině to velice prospěje. Potom můžete začít s pravidelným přihnojováním. Brzy si budete moci všímat pozitivních změn. Vaše orchidej bude opět růst a dokonce jí vyraší i nové pupeny. Už brzy se můžete těšit na nové překrásné květy!

Foto: Shutterstock

Obecné zásady, jak dlouhodobě pečovat o orchideje

Aby vám orchidej vydržela krásná co nejdéle, je potřeba se o ni starat pravidelně. Co orchidejím nejvíce prospěje?

Orchidej ke své kráse a růstu potřebuje teplo a vlhko. Tedy podobné klima, jako má ve své rodné Africe. Ideálně by však neměla být umístěna na přímém slunci, ani dostávat přebytečné množství vody. Voda z květináče musí odtékat, jinak vám orchidej může začít uhnívat. Orchidej je také potřeba pravidelně zastřihávat a důležité je i kvalitní hnojení. V květinářství seženete velké množství hnojiv, ale můžete si vyrobit i svoje vlastní bez chemikálií. 

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSpruce, gardenstead