Účesy pro ženy 50+. Běžné chyby z nich udělají stařeny

Každá žena touží vypadat stylově a upraveně. Pokud o sebe žena pečuje a zvolí vhodný účes, může na okolí působit mladě i po padesátce. Žena, která se cítí stále krásná a sebejistá má navíc osobní kouzlo a vede spokojenější život. Jak tedy upravit své vlasy a přidat se ke šťastným padesátnicím?

Dlouhé vlasy za každou cenu

Nosíte celý život dlouhé vlasy? Vzpomínáte, že v mládí byly husté, lesklé a zdravé? Je naprosto běžné, že vlasy s věkem ztrácí svou kvalitu. Nesnažte se proto vypadat jako dvacetiletá slečna. Nepodaří se vám to a zbytečně se budete cítit zklamaně.

Mnohé starší dámy naopak nosí své dlouhé šedé vlasy v drdolu a vypadají tak starší než ve skutečnosti jsou. Na věku jim může přidat i nějaký šátek uvázaný kolem hlavy. Zkuste se vzdát svých dlouhých vlasů a a omladit svůj vzhled některým z účesů s kratšími vlasy.

Poraďte se s profesionálem

Dříve než vezmete do ruky nůžky a barvu na vlasy, zajděte si pro radu k profesionálovi. Ten totiž podle tvaru obličeje a kvality vlasů nejlépe vyhodnotí, co je pro vás nejlepší. Účesů, které jsou určené pro krátké a středně dlouhé vlasy je mnoho a určitě najdete takový, který vám sedne a budete v něm trendy a šik. Ostatně věk je jen číslo a není potřeba se schovávat. Pokud se vám nelíbí šediny a chcete změnit barvu, volte ji s rozmyslem. Odstínem podobným vaší přirozené barvě rozhodně nic nezkazíte.

Mikádo je slušivá klasika

Mikádo je velmi oblíbeným účesem, protože je jednoduchý na údržbu. Hodí se i pro velmi řídké a jemné prameny. Navíc mikádo není rozhodně určeno jen pro starší ženy, s oblibou ho nosí i mladé dívky. Pokud se bojíte přejít na krátké vlasy je delší mikádo tou nejlepší volbou pro vás. Určitě vám zvýrazní obličej a ubere pár let.

Foto: Shutterstock

Nebojte se ofiny

Hodně žen si myslí, že ofina patří k mládí. Nemusí to tak být. Ofina ozdobí jakýkoliv účes a navíc přikryje drobné vrásky na čele. Pokud máte kulatý obličej, zvolte ofinu s delšími prameny přehozenými na jednu stranu. Pro oválnější obličej se naopak hodí kratší ofina.

Účes na krátko pro odvážné

Pokud se nebojíte změn, nechte se ostříhat na krátko. Tento původně pánský účes si postupem času získal oblibu u žen. Zůstaňte však ve střehu, krátký účes může snadno působit neupraveně a zplihle. Dobrou volbou je účes zvaný pixie, snadno dodá vašim vlasům smysl a tvar. Tento střih působí nadýchaným dojmem a vlasy jsou v něm na vrcholu hlavy delší než po stranách a vzadu. Pixie sluší každé ženě a dokáže podtrhnout přednosti vašeho obličeje.

Foto: Shutterstock, zdroj: InStyle, ThePioneerWoman