Nemohl pro rodiče najít domov důchodců. A tak je umístil do sklepa

Stárnutí se neubrání nikdo, v určitém věku přestává být člověk soběstačný a vyžaduje speciální péči. Mnoho lidí volí pro své seniory domy s pečovatelskou službou, protože si v dnešní rychlé době nemohou dovolit pečovat o své blízké sami. Jak ale najít to správné zařízení, kde by bylo o seniory dobře postaráno? A nebylo by jim lépe s rodinou?

Takovéto otázky si kladl Schon ze Spojených států. Pro své rodiče měsíce hledal vhodný domov pro seniory s profesionálním přístupem, ale bohužel nemohl najít žádný, který by jemu a jeho rodičům vyhovoval. Postupně si uvědomoval, že by pro ně bylo nejlepší, kdyby mohli žít společně se svými nejbližšími. Nakonec vymyslel úžasný plán, jak dopřát rodičům krásná společná léta na konci života.

Přestavba suterénu

Schon se s manželkou Jeannie domluvily, že přestaví suterén ve svém vlastním domě na byt, který bude vhodný pro seniory. Po dlouhém plánování a dohadech se pustili do práce. A tak postupně z herny s kulečníkovým stolem a s karaoke automatem vznikl útulný byt s jednou ložnicí a bezbariérovým vstupem do zahrady. Manželé neponechali nic náhodě a do bytu přidali také veškeré vybavení, které budou rodiče potřebovat. Do koupelny umístily madla, sedátka do vany a protiskluzové podložky.

Rekonstrukce je stála velké množství času a peněz, ale rozhodně jí nelitovali. Měli velkou radost z toho, že mohou takto pomoct Schonovým rodičům a těšili se na to, až je překvapí výsledkem svého snažení.

Zdroj: YouTube

Dojatí rodiče

Schon vzal jednoho dne nic netušící rodiče George a Bonnie na prohlídku jejich nového domova. Když uviděli, co pro nich jejich syn a snacha udělali, byli tak dojatí, že se neubránili slzám. Byli neuvěřitelně šťastní. Všichni si vzájemně projevovali lásku a vděčnost za to, že mohou žít v pohodlí a jistotě blízko sebe.

Ve svém novém domově budou mít Schonovi rodiče dostatek soukromí a nezávislosti, ale zároveň budou mít pomoc v případě jakékoliv nouze na dosah. Mohou si tak užívat příjemné stáří v bezpečném a laskavém prostředí.

Foto: Shutterstock, zdroj: LittleThings, YouTube, SecretLifeofMom