Úklid celé místnosti za půl hodiny? Jde to. Vezměte si stopky a pojďte do toho s námi

Uklízení nemiluje nikdo z nás. Je to ale důležitá součást běžné lidské existence a toho, že máme kde složit hlavu. Jak to udělat, abyste úklid celé jedné místnosti zvládli za půl hodiny? Jde to. Pojďte to s námi zkusit.

Rukávy hore!

Je potřeba to vzít pořádně, poctivě, ale zároveň rychle. Těžko se vám bude pracovat, když budete mít v rádiu puštěné ploužáky, nebo nějakou demotivující hudbu. Nalaďte rádio s upbeatovou hudbou. Zkrátka něco veselého a svižného! Vyhrňte si rukávy a vzhůru do toho! Pusťte si stopky a dejte se do práce. Důležité je dodržet základní body úklidu. Jdeme na to.

Vezměte to od horní části místnosti

Budete postupovat rychle a systematicky. Nejprve odstraňte záclony a závěsy a vložte je do pracího vaku nebo do uzavíratelného povlaku od polštáře. Pusťte půlhodinový šetrný prací program. Následně prachovkou na dlouhém nástavci oprašte strop a stěny. Nezapomeňte na garnýže. Jde to příjemně, viďte?

Okna jedna báseň

Nyní se zaměříme na okna. Bude nám stačit pět minut a budou čistá. Pravidelný úklid je základem rychlého postupu prací. Vezměte si velmi teplou vodu, do které nalijte tři lžíce octa. Nezapomeňte na úklidové rukavice. Nejprve umyjte vnitřní část oken drsnou stranou houbičky, poté hladkou. Stěrkou na sklo odstraňte přebytečnou vlhkost, čistou hadrou dočistěte okraje okna a okenní rámy. Poté se vrhněte na venkovní část okna. Následně špinavou vodu vylijte do toalety, hadr nachystejte na praní.

Foto: Shutterstock

Střední část místnosti

Máte stále rychlou hudbu? Výborně! V rytmu písně vykliďte z nábytku ozdobné předměty a uložte je do vzpomínkové krabice. Zpět se vracet nebudou, kdo by pod nimi neustále vytíral prach! Otřete nábytek prostředkem proti usazování prachu. Zalijte rostliny, nůžkami odstraňte uschlé a nevzhledné listy. Blížíme se ke konci!

Zlatý hřeb celého snažení? Vytřete nebo vysajte místnost. Vše je hotovo. Nyní už jen pověsíte záclony a máte padla. Zasloužíte si metál! Na stopkách je právě půl hodiny.

Foto: Shutterstock, zdroj: HouseBeautiful, wikiHow