Otec dal svých 5 dětí na vodítko. Dostalo se mu nelichotivých reakcí

Všichni rodiče vědí, jak náročné je hlídat děti na každém kroku, aby se jim nic nestalo, nevběhly do silnice nebo se neztratily. A jistě znají i tu beznaděj a stres, když dětí mají několik a každé se jim v jeden okamžik rozběhne na jinou světovou stranu. Své o tom ví i Jordan Driskell, 31letý otec paterčat. 5 dětí ve věku 5 let dává jemu i jeho ženě Brianně pořádně zabrat a je nad lidské síly je všechny uhlídat. Proto, když se s nimi vydají na výlet mezi velké množství lidí, vyřešili to jednoduchým způsobem – připoutají všechny své děti na vodítko, aby je měli pod dohledem.

Patří na vodítko děti nebo psi?

Jordan mapuje život své velké rodiny na Instagramu a právě video, ve kterém jsou jeho děti připoutány na vodítku, některé uživatele této sociální sítě rozohnilo a rozdělilo na dva tábory. Jedni to považují za nepřípustné rodičovské techniky a druzí jim vyjadřují podporu, protože dělají vše pro bezpečnost svých dětí.

V negativních reakcí se například ozývalo: „To bych opravdu nepoužívala, jsou to děti a ne psi!“ nebo „Co je místo přivazování na vodítku raději naučit, jak se mají chovat.“. Rodině se ale dostalo i podpory: „Kdokoliv je odsuzuje, nebyl nikdy sám s pěti malými dětmi“. Další maminka potvrdila, že tato praxe funguje i jí, když prohlásila, že sama na děti používá vodítko, protože stačí jenom chvilka a může se jim něco stát. Jiná maminka vodítko také použila na jedno ze svých dětí: „Měla jsem 3 děti mladší 4 let a vodítko jsem musela používat na svého prostředního syna, jinak by mi utekl pryč“.

Dělají to pro bezpečnost svých dětí

Jordan i jeho žena Brianna speciální dětská vodítka používají pro svůj klid mysli. Aby mohli stále podnikat zábavné rodinné výlety, ale nemuseli trnout strachy, že se jim děti někde ztratí, protože jejich děti jsou velmi zvídavé, chtějí utéct pryč a objevovat svět.

Na negativní reakce má Jordan pohotovou odpověď: „Pokud mě soudíte za používání dětských vodítek, pojďte a zkuste si ujít alespoň kilometr v mých botách“. Naráží tak na to, jak je náročné uhlídat 5 stejně starých rozjívených dětí a ti, kteří nemají stejnou zkušenost, by ho neměli tak lehce odsuzovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mirror