Vyrobte kočce pelíšek z toaletního papíru. Bude nadšená

Stejně jako všechna jiná domácí zvířata, i kočka potřebuje svůj pelíšek, kam si může v klidu zalézt. Sehnat kvalitní kočičí postýlku může být trochu oříšek. Naštěstí je tu možnost vyrobit si svoji vlastní, a to pomocí ruliček od toaletního papíru.

Místo ruliček se dají použít i obyčejné noviny nebo letáky

Výroba pelíšku z ruliček se trochu podobá pletení košíku. Na rozdíl třeba od háčkování se jedná o docela jednoduchou záležitost. Proto se nemusí bát ani ten, kdo si nepřipadá příliš zručný.

Vedle papírových ruliček (můžete použít i novinový papír nebo staré letáky) budete potřebovat kousek kartonu, lepidlo, špejli a elektrikářskou cívku pro namotávání kabelů.

Foto: Shutterstock

Pleteme a pleteme

Z kartonu si vystřihněte dno podle velikosti a tvaru, který vám bude vyhovovat. Pamatujte, že kočka má ráda spíše stísněnější místa. Nicméně pelíšek musí být i dostatečně velký, aby „nepřetékala“. Ruličky nejdříve rozmotejte, abyste z nich mohli udělat řadu menších. Na vytvoření malých ruliček si vezměte na pomoc špejli, kterou po namotání vytáhnete. Každou ruličku namočte špičkou do lepidla a přitiskněte ji na karton. Pokračujte, dokud po obvodu kartonu nevzniknou z ruliček „paprsky“. Přilepené ruličky zatížíte cívkou, kterou pak použijete jako výztuž. Cívku je potřeba oplést kolem dokola směrem nahoru. Napojování ruliček provedete jednoduše vložením jedné ruličky do druhé a ve vytvořeném spoji obě přehnete. Takto pokračujte do té doby, než dosáhnete požadované výšky.

Přidáním lana z pelíšku uděláte i škrabadlo

Dopletený pelíšek nakonec pomocí štětce přetřete tekutým lepidlem. Nebojte se barvení – váš oblíbený barevný odstín dodá celému výrobku šmrnc. Spodní část můžete ještě omotat kouskem lana, které bude sloužit jako kočičí škrabadlo. Dovnitř nezapomeňte dát polštářek nebo malou matraci.

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: Ceskykutil, YouTube