Vyrobte si kvalitní nákupní tašku ze starého povlaku na polštář

Nakupovat s igelitovými taškami už dávno není trendy. Látkové tašky toho více vydrží, jsou ekologické a také lépe vypadají. Přinášíme návod na to, jak si je snadno můžete vyrobit sami doma.

Stačí vám pouze povlak na polštář

V dnešní době se každý snaží recyklovat co jde. A proč ne, ušetříte peníze za nákup nových věcí a navíc ulehčíte přírodě. Často se nejedná ani o nic složitého, stačí mít jen dobrý nápad. A my vám právě nějaké dobré nápady přinášíme. K výrobě ekologické látkové tašky vám postačí například jen starý povlak na polštář. Projděte si skříně a využijte povlečení, které už léta nepoužíváte. Díky našemu jednoduchému návodu přeměníte povlak na polštář na pevnou nákupní tašku.

Jak udělat z povlaku na polštář tašku

Budete se divit, ale jde to velmi snadno a nemusíte být ani zruční v šití. K rohům povlaku na té straně kde se nachází otvor, přišijte dva popruhy a máte hotovo. Pokud má povlak zip nebo knoflíky, klidně je ponechejte a využívejte je jako zapínání na tašce. Je to velmi jednoduchý trik, jak zužitkovat starou věc a předělat ji rychle na něco, co můžete používat dál.

Foto: Shutterstock

Využít můžete i nenošená trička nebo tílka

Látkovou tašku vyrobíte ale i z jiných textilií. Využít můžete například tílko nebo tričko, které už nenosíte. Chcete vědět jak? Ustřihněte mu rukávy (u tílka tento krok odpadá) a na jeho spodní straně ho sešijte. Během pár minut máte tašku i s ušima. Cíleně můžete vybírat takové módní kousky, které mají na sobě obrázek nebo zajímavý vzor. Pokud jsou jednobarevné, můžete je ponechat takto jednoduché, nebo popustit uzdu fantazii a barvami na textil si svou novou nákupní tašku pomalovat. Máte raději na nápisy? Ani v tom vám nic nebrání. Vymyslete si vlastní slogan, zvěčněte ho na tašce a udělejte si z nakupování potravin zábavu. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Sewinlove, Apartmenttherapy