Zapečte si v troubě. Jídla z jednoho pekáče za pár korun

Zapečená jídla mají spoustu výhod. Není s nimi velká práce, jsou poměrně rychle hotová, jsou lahodná a můžete u nich rozvinout svou fantazii.

Udělejte si plán

Pokud nevíte, co rychle připravit k obědu nebo k večeři, není nic snadnějšího, než zvolit nějaké zapečené jídlo v troubě. Podívejte se do svých zásob, dejte dohromady potraviny, které se k sobě hodí a za chvilku máte hotové jídlo, které bude všem chutnat. Jaká jsou nejpopulárnější jídla z jednoho pekáče? Níže vám přinášíme malou inspiraci. 

Zapečené brambory

Zapečené brambory jsou skvělou možností, jak připravit chutné, rychlé a levné jídlo. K oloupaným a nakrájeným bramborám přidejte čerstvou nebo mraženou zeleninu, nějakou uzeninu a přelejte rozšlehanými vejci. Máte-li sýr, můžete brambory posypat sýrem a použít koření či bylinky, které máte rádi. Za necelou hodinu budete z trouby vyndavat voňavé jídlo, na které se všichni s radostí vrhnou.  

Zapečené těstoviny

Podobné jídlo vykouzlíte i z těstovin. Stačí mít nějaký sýr, vhodnou zeleninu, jako je třeba brokolice nebo špenát, bylinky a vejce. K zapečeným těstovinám se hodí také houby, tuňák, slanina nebo jakékoliv maso, které máte v lednici. Ideální je použít smetanu, aby jídlo nebylo příliš suché. Trochu pracnější variantou jsou lasagne, které si můžete připravit ve vegetariánské nebo masové verzi. Tady už je ale potřeba mít více času.

Foto: Shutterstock

Pizza a slané koláče

Těsto na pizzu není těžké na přípravu, ale potřebuje čas na vykynutí. Pokud máte v lednici listové těsto, můžete ho použít, aby bylo vaše jídlo hotové rychleji. Na svou pizzu můžete použít všechno, co máte rádi: šunku, salám, sýr, tuňáka, zeleninu, houby i maso. Také slané koláče můžete vykouzlit s listového těsta. Dejte na něj jakoukoliv zeleninovou nebo masovou směs a zalijte smetanou s rozšlehanými vejci. Posypejte sýrem a za chvilku máte hotovo. 

Foto: Shutterstock, zdroj: PrimaFresh, Apetitonline