Vysoký krevní cukr je nebezpečný v mnoha směrech. Citelně ovlivňuje mužskou plodnost

V moderní společnosti 21. století je skoro nemožné se vyhnout cukrům a škodlivým látkám, které ničí naše tělo. V obchodních domech je totiž většina potravin průmyslově zpracovaných a běžný jídelníček se tak stává plný zbytečných až škodlivých látek. Cukr, který se následně dostává do krve je jedním z viníků mužské neplodnosti, a proto je vhodné jej pravidelně hlídat. 

Není cukr jako cukr

Možná už vás unavuje poslouchat, že je cukr špatný, když máte pocit, že jej v běžném jídelníčku vůbec nemáte. Někteří se totiž domnívají, že bez sladkého jídla cukr nemají a jejich krev je tedy v pořádku. Opak je ale pravdou. 

Cukr se v dnešní době nachází v mnoha potravinách, do kterých byste to možná ani neřekli. Ranní cereálie, pečivo, omáčky nebo třeba džus jsou toho jasným důkazem. 

Neprojevuje se jen jako obezita

Máte pocit, že s vámi cukr nic nedělá? Můžete ho sníst spoustu, ale žádné kilo navíc nemáte? Možná se jeho přebytek promítá někde jinde. Můžete jít o nekvalitní pokožku, padání vlasů, ospalost, nedostatek energie nebo spoustu dalších problémů. 

Cukr se postará také o to, že se váš metabolismus zpomalí a stejně tak i vaše spermie. Mohou pak být poškozené a vaše plodnost se tak výrazně snižuje. 

Odstranění cukrů z jídelníčku

Jde o náročný proces, který nezvládne nikdo, kdo nebude mít pevnou vůli. Na cukru lze totiž vypěstovat závislost a její zažehnání je velmi těžké. Jakmile se rozhodnete vysadit z jídelníčku potraviny, které jsou příliš sladké, tělo vydá první signál a začne se cítit unaveně. 

Bude potřebovat, abyste mu dodali energii z masa, mléčných výrobků a zeleniny. Jde o běh na dlouhou trať, nejedná se totiž o dietu, ale o změnu životního stylu. 

Základem vaší potravy se musí stát hlavně zelenina, maso, ořechy, ryby a mléčné výrobky. Cukr přijímejte hlavně z ovoce a naopak omezte všechny průmyslově zpracované potraviny.

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *