Zatočte se zápachem z odpadu. Stačí mikrovlnka a citron

Zapáchající odpad dokáže potrápit každou pořádnou hospodyňku. Jak si však poradit, když už se tento nepříjemný problém objeví? Zapomeňte na předražené čisticí produkty. K účinnému vyčištění odpadu ve dřezu i umyvadle vám bohatě postačí ingredience, které máte doma.

Důležitá je prevence

Viníky zapáchajícího odpadu ve dřezu většinou bývají zbytky jídla nebo tuku, které ulpěly někde v útrobách sifonu. Abychom tomu mohli předejít, je dobré proplachovat odpad několika litry vroucí vody. Ta rozpustí veškerý tuk a případné usazené nečistoty se posunou dál. Proplachování je doporučeno provádět alespoň jednou týdně. Při mytí nádobí také nezapomeňte odtok chránit sítkem, které je schopné většinu nečistot zachytit.

Citron a jedlá soda

Když už zápach vznikne, sáhněte po jednoduchém a zároveň vysoce efektivním prostředku, jak se jej zbavit. Budete k tomu potřebovat pouze citron, jedlou sodu a mikrovlnnou troubu.

Šťávu z jednoho citronu vymačkejte do misky, kterou poté umístíte do mikrovlnky. Ideální je šťávu procedit přes sítko, aby v ní nezůstala žádná dužina. Mikrovlnku s miskou uvnitř zapněte na plný výkon, abyste citronovou šťávu vyndali horkou. Do ní postupně přisypávejte lžíci jedlé sody. Buďte přitom opatrní, protože soda začne při reakci s citronovou šťávou pěnit. Obě přísady pořádně promíchejte, nalijte do odpadu a nechte zde hodinu působit. Odpad pak propláchněte horkou vodou.

Zdroj: YouTube

Vhodné alternativy

Pokud nastane situace, že zrovna nemáte po ruce citron ani jedlou sodu. Zkuste sáhnout po prášku do pečiva nebo kuchyňské soli. Potom, co nasypete sůl či prášek do odpadu, zalijte je octem a nechte působit jako v případě použití citronu a sody. Stejně tak je třeba odpad propláchnout horkou vodou.

Ať už použijete sodu nebo sůl, měli byste tento šikovný domácí trik zařadit do své pravidelné úklidové rutiny. Díky tomu tak můžete snadno předejít nepříjemným následkům spojeným s nedostatečným čištěním domácích odpadů.

Foto: Shutterstock, zdroj: YouTube, CNET, apartmenttherapy