Že už ve vyšším věku nemůžete oblékat pastelové barvy? Není to pravda, pomohou vám omládnout

Módní demokracie nám dovolí nosit všechno. Módní policie a naše soudnost ani náhodou. Hodí se pro starší ženy pastelové barvy? Není to příliš svěží? A pokud byste se přece jen odhodlala, nebudete v nich vypadat jako nepovedená karikatura královny Alžběty?

Pár faktů o pastelových barvách

Ač mohou zažité stereotypy tvrdit opak, pastelové barvy mají moc učinit nás mladšími. Dodávají mladistvý vzhled a rozjasňují obličej. Zejména ten, který je již ozdoben pár vráskami. Proto je vhodné nosit věci těchto barev v blízkosti obličeje. Můžete šáhnout po svetru, halence, z doplňků pak po šátku nebo klobouku, platí to i pro šperky.

S pastelovými barvami se to samozřejmě nesmí přehánět, jinak člověk vypadá jako makrónka. S jakými barvami je kombinovat? Ideálně s tmavými neutrálními. Černá a bílá jsou sázka na jistotu, ale vyzkoušet můžete i béžovou, velbloudí a úžasně elegantně outfit doplní například tmavě modrá.

Co když mi pastelové barvy nesluší?

To není možné. Každý má totiž nějaké pastelové barvy v paletě barev, které se hodí k jeho barevnému typu. Jde vlastně o světlé odstíny vašich nejslušivějších základních barev. Konkrétní odstín je určen barvou vaší pleti. Pokud jste zimní či letní typ, bude vám slušet tyrkysová, ametystová či světlejší fuchsiová. Pro jarní a podzimní typy se hodí bledě losová, broskvová či světle šalvějová.

Foto: Shutterstock

Trendy rady na závěr

Vyhýbejte se pastelovým barvám s šedými podtóny. To by vyšší věk pouze zvýraznilo. I když se na to možná nebudete cítit, rozhodně jděte do zářivějších odstínů. Věnujte pozornost také střihu oblečení. Ten musí být moderní a minimalistický. Čisté a ostré linie jsou výhra. Pouzdrové šaty, obdélníkové psaníčko, moderní trenčkot. Budete vypadat o deset let mladší, nikoliv o třicet starší.

A pokud vám pastelové barvy imponují, dbejte na zásadu „čeho je moc, toho je příliš“. Zralá žena oblečená v citronově žluté nebo meruňkové od hlavy až k patě bude působit jako kojenec nebo dort z cukrárny. A nezapomínejte, že když se budete v outfitu dobře cítit, budete dobře i vypadat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Sixtyandme, Fabulousafter40