Znamení horoskopu, která mají slabost pro alkohol a často mu propadají

Věříte tomu, že datum vašeho narození, a tedy i znamení zvěrokruhu, ovlivňuje všechny aspekty vašeho života? Možná budete překvapeni, že horoskop dokáže určit i jednotlivá znamení, která mají největší sklony k alkoholismu. Je mezi nimi i to vaše?

Blíženci u alkoholu relaxují

Blíženci patří mezi velice přátelské, společenské a komunikativní znamení, které se ale snadno nechá ovlivnit druhými lidmi. Pokud se tedy Blíženec přátelí s těmi, kteří alkoholu hodují, automaticky do této pasti spadne taky. Navíc mají Blíženci neklidnou povahu a jejich rozdvojená osobnost má za následek, že se rádi uklidňují sklenkou něčeho dobrého. Útěcha v alkoholu je jedna z forem jejich relaxace a díky lahodnému moku snadno vypnout svou zaneprázdněnou mysl. Útěk před sebou samým je jedním z hlavních důvodů, proč se velké množství Blíženců uchyluje k alkoholismu.

Rybám a Kozorohům dodává alkohol útěchu

Ryby jsou velmi citlivé, nasávají vše, co se kolem nich děje, a to i emoce druhých. Rády by pomohly všem i celému světu, ale bohužel to není možné, a tak útěchu hledají v alkoholu. Alkohol jim sice pomáhá zvládat jejich emoce, ale z dlouhodobého hlediska je to jednání více škodlivé než prospěšné. Kozoroh je velmi disciplinovaný a cílevědomý, ale je to právě sklenka dobrého šnapsu, která ho drží nad vodou, když se žene za úspěchem, ale zároveň vnitřně bojuje se zakořeněnou obavou z neúspěchu. V alkoholu se ten tlak, který na sebe má, velmi rychle rozplyne.

Foto: Shutterstock

Pro Štíry a Střelce je alkohol vášní

Štír je vášnivé znamení, které ale mívá sebedestruktivní sklony a velké sklony k závislostem. Pití je pro něj naplnění jeho extrémní povahy. Střelci jsou dobrodružní a svobodomyslní jedinci, kteří mají co na srdci, to na jazyku. Alkohol teče proudem na každé akci, na které se ocitají, a Střelci mu neumí říct jen tak ne. Cítí se po něm totiž ještě více svobodní.

Foto: Shutterstock, zdroj: astrotalk.com