Znáte svou krevní skupinu do detailu? Pomůže vám určit, které nemoci vám hrozí

Znát svou krevní skupinu se rozhodně vyplatí. Ušetříte cenné minuty na její zjišťování při úraze i nemoci, což vám může zachránit život. Díky ní také zjistíte, které nemoci vás mohou více ohrozit. Každá krevní skupina se s různým onemocněním vypořádává zcela jinak. Znáte svou krevní skupinu?

Jakou roli hraje Rh faktor

Pozitivní Rh faktor plus je silnější i odolnější a negativní Rh faktor mínus, který má nejasnou minulost i původ je náchylnější k chorobám i psychickým poruchám.

Potřeby v oblasti výživy

  • krevní skupina 0 – má jíst bílkoviny, libové maso, drůbež, ryby, zeleninu a zdravé tuky, protože mají zvýšený náběh na trávicí potíže
  • krevní skupina A – má jíst citrusového ovoce, brokolice, česnek a špenát, protože má citlivý imunitní systém, vyhýbat se trans-tukům a omezit maso
  • krevní skupina AB – má jíst plody moře a ryby, chybí jim dostatek žaludeční kyseliny a musí stimulovat její produkci, vynechat alkohol a kofein
  • krevní skupina B – má jíst mléčné výrobky a méně maso a snížit potraviny s vysokým obsahem sacharidů, jako jsou kukuřice, pšenice, pohanka, žito, čočka, arašídy, neměli by jíst vepřové ani kuřecí maso

Krevní skupina 0

Nositelé krevní skupiny 0 patří k našim nejstarším předkům, kteří se živili lovem. V době ledové neměli jiný způsob obživy, a proto maso tvořilo největší část jejich jídelníčku. Mají silnou imunitu, které je chrání před spoustou onemocnění. Mají citlivý zejména žaludek a při špatném stravování jim hrozí rakovina, alergie a záněty.

Krevní skupina A

Nositelé krevní skupiny A jsou podle odborníků původem zemědělci. Domestikovali zvěř a pěstovali obilniny, tomu se přizpůsobilo jejich trávení. Maso konzumovali jen občasně, a proto jim jeho nadměrná konzumace škodí. Střeva jsou citlivá a náchylná k rakovině. Vhodné je posilovat imunitu zelenými potravinami.

Krevní skupina B

Nositeli krevní skupiny B byly původně mongolské a kavkazské kmeny. V tehdejší nehostinné krajině zemědělství moc nešlo, tak spoléhaly na maso a mléčné výrobky. Jsou psychicky odolnější, jsou ale náchylní k cukrovce, dýchacím potížím a roztroušené skleróze.

Krevní skupina AB

Nositeli krevní skupiny AB vznikly spojením dvou předchozích skupin. Těží z dobrých vlastností obou, ale posiluje to i ty negativní. Nejkritičtější hrozbou je diabetes.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline.com