Ztratili jste hlas? Vsaďte na šalvěj a teplou Vincentku

Během podzimních plískanic je více než snadné naprosto ztratit hlas. Stačí si ráno vzít o jednu vrstvu méně, než kolik vyžaduje proměnlivé počasí, a máte zaděláno na „problém“. Jak si snadno pomoci, abyste svůj hlas opět rychle dostali zpět?

Žádné studené

Když ztrácíte hlas, bolí to. Chraplavý hlas a bolest v krku připomínají, že jste nastydli nebo chytili bacila od kolegy z práce. Možná byste si mysleli, že bude vhodné si dát něco studeného, abyste bolest trochu utišili. Opak je ale pravdou. Na oslabené hlasivky se studené pokrmy a nápoje vůbec nehodí. Naopak. Měli byste se zásobit dostatkem vlažných potravin. Nic studeného! Ohřívejte si čaj i vodu, podle toho, co přes den budete konzumovat.

Ať žije cibule!

Znáte starý film, který pojednává o tom, co všechno zvládl cibulový Joe? Ve filmu se mu jistě nestalo to, že by přišel o hlas. Silice, kterou cibule produkuje, totiž pomáhá ochránit naše hlasivky. Domácí lék si tak můžete připravit i vy. nakrájejte cibuli nadrobno a zasypejte ji cukrem nebo medem. Vložte do uzavíratelné nádoby do lednice a dovolte cibuli, aby pustila šťávu. Pravidelně užívejte lžičku této dobroty během dne.

Foto: Shutterstock

Teplá Vincentka, to teprve bude jízda!

Přejete si mluvit rychleji, než je běžná týdenní doba léčení? Vybavte se Vincentkou. Nepijte ji ale studenou. Inhalujte teplou Vincentku. Zvlhčí se vaše dýchací cesty, opět se nastartují vaše hlasivky. Vincentku můžete i popíjet, ale jen okolo dvou deci denně. Je zátěží pro ledviny. Dopřejte si kúru – několikrát denně kloktejte teplou Vincentku, následně ji dvakrát denně inhalujte. Po dvou dnech budete opět zpívat.

Hurá na šalvěj!

A nyní ještě jeden tip. I šalvěj vám ochotně pomůže. Budete potřebovat obyčejný nálevový sáček šalvěje, který 10 minut povaříte v 300 mililitrech vody. Kloktadlo používejte vždy ohřáté, nejlépe i více než pětkrát denně.

A je to. Váš hlas je zpátky. Bez drahých přípravků z lékárny.

Foto: Freepik, zdroj: BunnyStudio, ReadersDigest