3 důvody, proč začít používat míčky do sušičky

Sušička je běžnou součástí každé domácnosti. Prádlo je krásně načechrané, měkké a voňavé, nehrozí jeho zatuchnutí. Proč se ale používají míčky do sušičky?

Proč vlastně míčky do sušičky?

Existují dva základní typy míčků – plastové a vlněné. Obojí se používají z těchto základních důvodů:

  • brání tvorbě statické elektřiny,
  • provoní prádlo,
  • změkčí prádlo,
  • snižují dobu sušení tkanin.

Míčky do sušičky se tedy zdají být vcelku užitečnou věcí.

Prádlo se bude snadno skládat

Statická elektřina na oděvech není vůbec příjemná. Když do přístroje vložíte míčky do sušičky, tkanina se bude snadno skládat a statická elektřina se nebude na prádle vůbec vyskytovat. Takto se také přirozeně sníží doba sušení prádla až o několik minut.

Foto: Shutterstock

Příjemná vůně, která provoní textilie

Používání aviváže není vhodné pro prádlo ani pokožku. Aviváž v některých případech stojí za vznikem alergických reakcí a dermatitidy. Zároveň v tkaninách ucpává prostor pro proudění vzduchu, což může v některých případech vést k častějšímu zatuchnutí prádla. Aviváž navíc nesmí do sušičky. Když perete prádlo s aviváží, nesmíte jej vložit do sušičky. Ucpává se totiž její filtr.

Přesto ale může vaše prádlo příjemně vonět. Stačí, když do prádla vložíte míčky do sušičky, na které se dá nakapat několik kapek esenciálního oleje. Nebo rovnou zvolte míčky s přiloženou vůní.

Změkčení prádla

Výrobci míčků do sušičky deklarují, že tyto produkty dokáží prádlo změkčit. Například při přidání míčků během sušení péřových produktů se o tom můžete skvěle přesvědčit. Zároveň také sušení péřové bundy nebo dalších textilií bude probíhat s míčkem o něco snadněji. Míčky rozbijí nepříjemné chuchvalce materiálu uvnitř textilie a ta se stane měkčí a načechranější.

Pokud si přejete prádlo změkčit, navonět a zbavit statické elektřiny, jsou míčky do sušičky dobrou volnbou. Pro vůni postačí ubrousky do sušičky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Maytag