Vlhčené ubrousky jsou dokonalý zázrak. Využijete je nejen při úklidu, ale pomohou i s vlasovým stylingem

Vlhčené ubrousky vám budou přátelé nosit v případě, že se vám narodí dítě. Nepřejete si tento chemický koktejl používat na hygienu dítěte? Využijte ubrousky v domácnosti i stylingu.

Co obsahují vlhčené ubrousky

Některé vlhčené ubrousky v sobě skrývají doslova hitparádu chemikálií. Tu byste nepoužili ani na svou vlastní pokožku, natož pak na jemnou kůži malého dítěte. Phenoxyethanol je konzervant, který by v kosmetickém produktu měl být zastoupen minimálně. Jedná se o látku, která zamezuje množení bakterií. Benzyl alcohol je látka, která se přirozeně může vyskytovat také v ovoci. Jedná se o alergen, který může způsobit podráždění kůže nebo dermatitidu. Je to konzervant a rozpouštědlo.

Jdeme čistit domov i auto

Ubrousky ale rozhodně nevyhazujte. Naleznou totiž spoustu možností využití, a to jak doma, tak i na cestách. Blíží se k vám návštěva a vy už nemáte čas zdlouhavě uklízet? Povolejte ubrousky a vyčistěte s nimi televizor nebo prach na nábytku.

Vlhčené ubrousky se skvěle osvědčují při čištění klávesnice u počítače. Vycídí i dálkový ovladač k televizi. Ubrousek vám dokonce pomůže efektivně odstranit i nepříjemnou šmouhu ze zdi, aniž byste následně museli malovat. Stačí jemně setřít nečistotu ze stěny a snažit se příliš netlačit na výmalbu. Ubrouskem snadno navlhčíte obálky. Žádné olizování.

V autě vždy mějte po ruce jedno balení ubrousků. Ochotně vám umyjí ruce po ušpinění a poslouží, když zrovna budete mimo zdroj vody k opláchnutí. Zároveň s nimi dokonale vyčistíte palubní desku i zbytek interiéru.

Hurá do kuchyně!

I zde se vám bude skvěle kralovat. Dětskou židličku, na které ulpěly kousky potravin, vyčistíte v cukuletu. A až přinesete vysypaný koš, na kterém se usadil sveřepý kousek odpadu, už víte, čím jej rychle vyčistíte.

Na vaší kuchařské knize může ulpět kousek těsta nebo pokrmu. Ano, tušíte správně, i zde se ubrousky uplatní. Použít je můžete i pro rychlou očistu digestoře, nebo pro usazeniny na kuchyňské lince či varné desce.

Foto: Shutterstock

Koupelna ubrousky přivítá

Ubrousky lze použít jako zdroje příjemné vůně. Stačí je pokapat oblíbeným esenciálním olejem a vložit do prádelníku. Nebo jimi odstraňte zvířecí chlupy z tmavých kusů oděvu.

Ubrousky rychle vylečtíte povrch vodovodních kohoutků a sanity, než půjdete spát. Vodní kámen zde nebude mít šanci. Po koupeli stačí rychle přejet problematická místa a koupelna bude vždy dokonalá. S ubrousky odstraníte i zbytky make-upu, pokud zrovna nemáte po ruce odličovací emulze.

S ubrousky si zajistíte také rychlé kudrny. Stačí si večer obtočit vlasy okolo ubrousku a uvázat je na uzel. Ráno budou vlasy krásně vlnité.  

Vlhčené ubrousky vám pomohou i s vlasovým stylingem. Máte na cestách potíže se statickou elektřinou a vaše vlasy se nechovají podle vašich představ? Přetřete je ubrouskem a usaďte je na své místo. Budou hebké a poslušné.

Foto: Shutterstock, zdroj: Classroom, Experthometips